Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Pamiętajmy o Żołnierzach Wyklętych

Przez lata władze komunistyczne próbowały zatrzeć o nich pamięć. Choć byli bohaterami i walczyli o wolną i niepodległą Polskę w czasach reżimu komunistycznego, nie wolno było o nich nawet wspominać. Mowa o Żołnierzach Wyklętych. 1 marca w całym kraju uczcimy ich pamięć. Hołd oddadzą także bytomianie.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Do Bytomskiego Półmaratonu coraz bliżej!

Do Bytomskiego Półmaratonu coraz bliżej! Data publikacji: 10 sierpnia 2016Jedna z największych imprez biegowych na południu Polski zbliża się wielkimi krokami. Już tylko 40 dni pozostało do kolejnej edycji Bytomskiego Półmaratonu, który co roku przyciąga rzesze zawodników z Polski i zagranicy. Już teraz zapisz się i sprawdź swoje umiejętności biegowe na trasie liczącej 21 km.

Zapisy do zyskującej sobie coraz większy prestiż bytomskiej imprezy trwają, a na liście startowej już jest prawie 600 zawodników. Przypomnijmy, że jak co roku spośród uczestników, którzy w regulaminowym czasie ukończą bieg, zostanie rozlosowana główna nagroda imprezy – samochód osobowy. Jedynym warunkiem jest osiągnięcie minimum 1200 uczestników. W zeszły roku padła rekordowa ilość biegaczy, ponad 1600 osób.

Dla wielu biegaczy imprezy takie jak maratony i półmaratony to prawdziwe rarytasy, z kolei dla biegaczy-amatorów to wielka szansa na sprawdzenie możliwości swojego organizmu. Kolejną okazję będą mieli już 18 września. Wówczas już po raz ósmy biegacze będą rywalizować ulicami Miechowic o laur zwycięzcy Bytomskiego Półmaratonu - imprezy, która na stałe zapisała się w kalendarzu maratończyków z całego Śląska, Polski i nie tylko. W 2015 roku najszybciej miechowicką trasę pokonał /w czasie 01:07:08/ Too Silas Kiprono z Kenii. Drugie miejsce ze stratą minuta i dwanaście sekund zajął Dawid Malina z Rybnika, a na trzecim stopniu podium uplasował się także biegacz z Kenii Kiprono Justus Kipchirchi.

Organizatorzy biegu:  Michał Napierała, TTS Polonia Bytom oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu liczą, ze w kolejnej edycji półmaratonu biegacze nie zawiodą, a rekord frekwencji zostanie po raz kolejny pobity, będąc tym samym potwierdzeniem, ze takie imprezy warto organizować.

Wszystkie szczegóły dotyczące trasy, zapisów, regulaminu biegu oraz imprez towarzyszących znajdują się na stronie Bytomskiego Półmaratonu

Serdecznie zapraszamy do udziału w jednej z największych imprez biegowych na południu Polski.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.