Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca

Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca Data publikacji: 24 lutego 2018Pokazy spektakli oraz egzaminów, otwarte próby, warsztaty, a także spotkania z wykładowcami oraz studentami złożą się na Dni Otwarte Wydziału Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych. Impreza potrwa od 2 do 4 marca.

W tych dniach będzie można zobaczyć „od środka” funkcjonowanie jednego z kilku takich Wydziałów w Europie i jedynego w Polsce. Goście będą mogli zobaczyć m. in. wszystkie tegoroczne spektakle dyplomowe: „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju” w reżyserii Jana Peszka (piątek, 2 marca o19.00), „Stany skupienia” w choreografii Jacka Przybyłowicza (sobota, 3 marca o 19.00) oraz „Bal w Operze” w reżyserii Jerzego Stuhra (4 marca o 16.00).

Prezentowane spektakle dyplomowe stanowią podsumowanie dotychczasowego dorobku artystycznego studentów oraz pokazują jak szerokie wykształcenie odbierają młodzi aktorzy. Możemy więc spodziewać się spektakli pełnych energii, ruchu i pasji młodych aktorów. Oprócz tego zaprezentowany zostanie szereg mniejszych projektów studenckich oraz odbędą się bezpłatne warsztaty ze studentami i absolwentami Wydziału.

Pełen program dni owartych jest dostępny na: http://www.ast.bytom.pl/dni-otwarte-wydzialu-teatru-tanca-w-bytomiu-2-4-marca-2018 Wstęp  jest darmowy, z wyjątkiem spektaklu „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju”. Na spektakle „Stany skupienia” oraz „Bal w Operze” trzeba wcześniej zarezerwować bezpłatną wejściówkę pisząc na: teatrwtt@ast.bytom.pl.

Przypomnijmy, że Wydział Teatru Tańca w Bytomiu jest najmłodszym wydziałem Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Początkowo – od roku akademickiego 2007/2008 – studia o specjalności „aktor teatru tańca” powołane zostały w ramach Wydziału Aktorskiego i prowadzone były w Krakowie. Po roku, przekształciły się w odrębną jednostkę organizacyjną – Wydział Teatru Tańca z siedzibą w Bytomiu.

Od niemal 10 lat na Śląsku kształcą się kolejne pokolenia aktorów-tancerzy którzy zdobywają coraz większe uznanie polskiego teatralnego świata. Absolwenci Wydziału regularnie grają w najważniejszych teatrach oraz wielu filmach, a umiejętności pracy z ciałem daje im nowe możliwości rozwoju w aktorskiej profesji. Od 2016 roku dziekanem Wydziału jest uznany tancerz Śląskiego Teatru Tańca – dr hab. Janusz Skubaczkowski.

Autor: AK
Zdjęcia: fot.G. Mróz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.