Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dni otwarte WTT

Data publikacji: 4 marca 2018Na co dzień uczą się tam przyszli aktorzy i tancerze. Pod czujnym okiem najlepszych w kraju pedagogów przyszłe gwiazdy sceny i ekranu doskonalą swoje umiejętności. W ten weekend mogliśmy z bliska zobaczyć ich „świat” .

Podczas dni otwartych mogliśmy podpatrzeć studentów podczas zajęć dydaktycznych, zobaczyć wybór najciekawszych prac i projektów studenckich, pokazy egzaminów i scen zrealizowanych na II i III roku. Odbyły się też spektakle dyplomowe (Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju, Stany skupienia i Bal w Operze), Chętni mogli wziąć udział w otwartych warsztatach aktorskich oraz tanecznych, oraz spotkać się z pedagogami i studentami.

Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych to jedyne w Polsce miejsce gdzie mogą studiować przyszli aktorzy teatru tańca. Na działającym przy ulicy Piłsudskiego wydziale studiuje 114 żaków. Ich profesorami są wybitni artyści m.in. Jerzy Stuhr czy Jan Peszek.

Galeria zdjęć:Autor:
Zdjęcia: UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.