Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 września 2018, Tekla, Boguslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dni Działkowca - krajowe obchody w Bytomiu

Data publikacji: 27 sierpnia 2017Jestem dziś szczególnie dumny, że to właśnie Bytom jest gospodarzem 59-tych Krajowych Dni Działkowca. Wydarzenie to ma w tym roku szczególny wymiar, bowiem zbiega się w czasie z obchodzonym w tym roku jubileuszem 120-lecia istnienia instytucjonalnych ogrodów działkowych w Polsce. Również tu, w Bytomiu obchodzimy ważną 105. rocznicę powstania Rodzinnego Ogrody Działkowego „Zorza”. 101. urodzinami może pochwalić się Rodzinny Ogród Działkowy Ziemia Ojczyzna. Poza zasłużonymi stulatkami, już za chwilę świętować jubileusze 60., 70. czy 85-lecia będą działkowcy z 14 kolejnych bytomskich ogrodów. Jest to kilkadziesiąt szczególnych miejsc użytkowanych przez pokaźną, wielotysięczną społeczność. W Bytomiu prężnie działają aż 32 ogrody działkowe, a co więcej, aż 47% procent powierzchni Bytomia stanowi zieleń – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas rozpoczęcia 59-tych Krajowych Dni Działkowca.

W uroczystościach, które odbyły się w sobotę w Parku Amendy wzięły udział  władze związkowe na czele z Prezesem Polskiego Związku Działkowców Eugeniuszem Kondrackim, przedstawiciele samorządu lokalnego i krajowego, a także około 1000 działkowców z 26 okręgów PZD.

Uroczystość z udziałem tak licznych gości miała uroczysty charakter: odśpiewano Hymn Narodowy oraz Hymn PZD, odbyła się gala sztandarowa oraz salwa honorowa w wykonaniu Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego. Tego dnia wręczono również medale z okazji 120-lecia dla działaczy PZD i innych osób, dzięki którym powstawały i rozwijały się ogrody działkowe. Nagrody odebrali również laureaci konkursów krajowych „ROD Roku” i „Wzorowa Działka Roku 2017”, a zasłużeni działkowcy zostali uhonorowani jubileuszowymi odznaczeniami. Imprezę uświetnił występ Górniczej Orkiestry Dętej Bytom oraz pokaz ratownictwa górniczego. Przybyli z całej Polski goście wysłuchali również koncertu Zespołu Tańca Ludowego „Śląsk”, który odbył się w Parku Miejskim im. Kachla. W programie imprezy znalazło się również sadzenie jubileuszowych drzewek w ROD „Zorza”, ROD „Zygmunt” oraz ROD „Jaśmin” połączone z wizytą w bytomskich rodzinnych ogrodach działkowych obchodzących swe jubileusze.

 

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.