Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dni Działkowca - krajowe obchody w Bytomiu

Data publikacji: 27 sierpnia 2017Jestem dziś szczególnie dumny, że to właśnie Bytom jest gospodarzem 59-tych Krajowych Dni Działkowca. Wydarzenie to ma w tym roku szczególny wymiar, bowiem zbiega się w czasie z obchodzonym w tym roku jubileuszem 120-lecia istnienia instytucjonalnych ogrodów działkowych w Polsce. Również tu, w Bytomiu obchodzimy ważną 105. rocznicę powstania Rodzinnego Ogrody Działkowego „Zorza”. 101. urodzinami może pochwalić się Rodzinny Ogród Działkowy Ziemia Ojczyzna. Poza zasłużonymi stulatkami, już za chwilę świętować jubileusze 60., 70. czy 85-lecia będą działkowcy z 14 kolejnych bytomskich ogrodów. Jest to kilkadziesiąt szczególnych miejsc użytkowanych przez pokaźną, wielotysięczną społeczność. W Bytomiu prężnie działają aż 32 ogrody działkowe, a co więcej, aż 47% procent powierzchni Bytomia stanowi zieleń – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas rozpoczęcia 59-tych Krajowych Dni Działkowca.

W uroczystościach, które odbyły się w sobotę w Parku Amendy wzięły udział  władze związkowe na czele z Prezesem Polskiego Związku Działkowców Eugeniuszem Kondrackim, przedstawiciele samorządu lokalnego i krajowego, a także około 1000 działkowców z 26 okręgów PZD.

Uroczystość z udziałem tak licznych gości miała uroczysty charakter: odśpiewano Hymn Narodowy oraz Hymn PZD, odbyła się gala sztandarowa oraz salwa honorowa w wykonaniu Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego. Tego dnia wręczono również medale z okazji 120-lecia dla działaczy PZD i innych osób, dzięki którym powstawały i rozwijały się ogrody działkowe. Nagrody odebrali również laureaci konkursów krajowych „ROD Roku” i „Wzorowa Działka Roku 2017”, a zasłużeni działkowcy zostali uhonorowani jubileuszowymi odznaczeniami. Imprezę uświetnił występ Górniczej Orkiestry Dętej Bytom oraz pokaz ratownictwa górniczego. Przybyli z całej Polski goście wysłuchali również koncertu Zespołu Tańca Ludowego „Śląsk”, który odbył się w Parku Miejskim im. Kachla. W programie imprezy znalazło się również sadzenie jubileuszowych drzewek w ROD „Zorza”, ROD „Zygmunt” oraz ROD „Jaśmin” połączone z wizytą w bytomskich rodzinnych ogrodach działkowych obchodzących swe jubileusze.

 

Galeria zdjęć:Autor: wa
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.