Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dni Działkowca - krajowe obchody w Bytomiu

Data publikacji: 27 sierpnia 2017Jestem dziś szczególnie dumny, że to właśnie Bytom jest gospodarzem 59-tych Krajowych Dni Działkowca. Wydarzenie to ma w tym roku szczególny wymiar, bowiem zbiega się w czasie z obchodzonym w tym roku jubileuszem 120-lecia istnienia instytucjonalnych ogrodów działkowych w Polsce. Również tu, w Bytomiu obchodzimy ważną 105. rocznicę powstania Rodzinnego Ogrody Działkowego „Zorza”. 101. urodzinami może pochwalić się Rodzinny Ogród Działkowy Ziemia Ojczyzna. Poza zasłużonymi stulatkami, już za chwilę świętować jubileusze 60., 70. czy 85-lecia będą działkowcy z 14 kolejnych bytomskich ogrodów. Jest to kilkadziesiąt szczególnych miejsc użytkowanych przez pokaźną, wielotysięczną społeczność. W Bytomiu prężnie działają aż 32 ogrody działkowe, a co więcej, aż 47% procent powierzchni Bytomia stanowi zieleń – mówił Damian Bartyla, prezydent Bytomia, podczas rozpoczęcia 59-tych Krajowych Dni Działkowca.

W uroczystościach, które odbyły się w sobotę w Parku Amendy wzięły udział  władze związkowe na czele z Prezesem Polskiego Związku Działkowców Eugeniuszem Kondrackim, przedstawiciele samorządu lokalnego i krajowego, a także około 1000 działkowców z 26 okręgów PZD.

Uroczystość z udziałem tak licznych gości miała uroczysty charakter: odśpiewano Hymn Narodowy oraz Hymn PZD, odbyła się gala sztandarowa oraz salwa honorowa w wykonaniu Bractwa Kurkowego Grodu Bytomskiego. Tego dnia wręczono również medale z okazji 120-lecia dla działaczy PZD i innych osób, dzięki którym powstawały i rozwijały się ogrody działkowe. Nagrody odebrali również laureaci konkursów krajowych „ROD Roku” i „Wzorowa Działka Roku 2017”, a zasłużeni działkowcy zostali uhonorowani jubileuszowymi odznaczeniami. Imprezę uświetnił występ Górniczej Orkiestry Dętej Bytom oraz pokaz ratownictwa górniczego. Przybyli z całej Polski goście wysłuchali również koncertu Zespołu Tańca Ludowego „Śląsk”, który odbył się w Parku Miejskim im. Kachla. W programie imprezy znalazło się również sadzenie jubileuszowych drzewek w ROD „Zorza”, ROD „Zygmunt” oraz ROD „Jaśmin” połączone z wizytą w bytomskich rodzinnych ogrodach działkowych obchodzących swe jubileusze.

 

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.