Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dmitrow

Dmitrow Data publikacji: 16 stycznia 2014Dmitrow

Miasto przemysłowe w Federacji Rosyjskiej leżące w obwodzie moskiewskim wśród wzgórz Grzędy Kilińsko-Dmitrowskiej, nad Kanałem imienia Moskwy w odległości 60 km od stolicy.

Miasto liczy ok. 61 tys. mieszkańców (2010). Został założony w roku 1154 (2004 roku obchodził swoje 850-lecie) przez księcia Jurija Dołgorukiego jako miasto-twierdza na granicy Księstwa Rostowsko-Suzdalskiego. Zadaniem Dmitrowa była obrona ziemi suzdalskiej przed zakusami nieprzyjaciół zagrażających jej od strony rzeki Jachromy i Dubny. Dmitrow jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczo-edukacyjno-kulturalnych w okolicach Moskwy. Miasto posiada walory turystyczne i kulturalne. Znajdują się tam: sobór uspieński (XVI w.), monastyr z soborem (XVI - XVII w.), dwie barokowe cerkwie (XVIII w.) oraz liczne obiekty kulturalne i edukacji historycznej.

W mieście rozwija się przemysł maszynowy, poligraficzny, budowlany, spożywczy, tekstylny i odzieżowy. Działa ponad 480 typów produkcji, z których wiele znanych jest za granicą. Przedsiębiorstwa przemysłowe w Dmitrowie produkują m. in. koparki, podnośniki, obrabiarki, żelbetonowe konstrukcje mostowe, taśmy aluminiowe do opakowań, trykotaże i konfekcję odzieżową. Realizowane są liczne przedsięwzięcia z udziałem partnerów zagranicznych.

W rejonie dmitrowskim funkcjonuje 50 szkół ogólnokształcących, w których kształci się ok. 15 tys. uczniów, 3 szkoły policealne oraz filie i wydziały 12 wyższych uczelni. Wśród placówek kulturalnych na czoło wysuwa się Biblioteka Rejonowa i Rejonowy Pałac Kultury, w którym działają 2 teatry studyjne (w tym teatr dziecięcy) oraz 48 placówek o charakterze klubowym.

W okolicach Dmitrowa uprawianych jest ponad 30 dziedzin sportu. Popularne są wśród dmitrowian sporty konne, rowerowe, hokej na lodzie, narciarstwo, sporty balonowe.
Funkcjonują tutaj liczne stadiony, hale sportowe, 3szkoły sportowe, dziecięce centrum szkolno-rehabilitacyjne, baseny pływackie, kluby sportowe, szkoła dżudo dla dzieci i młodzieży.  W roku 2003 oddano do użytku "Pałac Lodowy" z widownią na 1 500 miejsc. W mieście i okolicach znajdują się cztery ośrodki ze stokami narciarskimi (Ośrodek Tiagaczowa posiada wydzielone trasy dla prezydenta Rosji).

Kontakty rejonu dmitrowskiego z partnerami zagranicznymi zostały zapoczątkowane w roku 1989. Aktualnie rejon współpracuje z: Holandią, Niemcami, Polską, Białorusią, USA, Kanadą, Izraelem, Austrią, Szwecją, Szwajcarią, Francją, Chinami, Finlandią, Hiszpanią, Włochami, Brazylią.

W dniu 11 lipca 2005r. Bytom sformalizował swoją współpracę z miastem Dmitrow, podpisując umowę partnerską.Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.