Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dlaczego flaga ma święto?

Data publikacji: 10 grudnia 2013Drogie Dzieci, z radością odpowiem na to pytanie. Dobrze wiemy, że mamy różne święta, wpisane w kalendarze. Cieszymy się, gdy w kalendarzu jest czerwona kartka wskazująca na dzień świąteczny.

Przecież świętowanie jest bardzo przyjemne! Sprawia, że częściej się do siebie uśmiechamy, że wypoczywamy, spacerujemy z rodzicami, że mamy dużo wolnego czasu na zabawę. W taki dzień nie trzeba rano iść do szkoły ani do przedszkola! Rodzice też nie muszą iść do pracy. Lubimy święta, bo kojarzą się z radością, przyjemnościami a nawet z prezentami. 

Od kilku lat swoje święto ma też flaga. Dlaczego? Należy pamiętać o tym, że flaga  to jest coś zupełnie wyjątkowego! Zasługuje na swoje święto. Przypomina ludziom o historii kraju, o ludziach szczególnie dzielnych i wartościach narodowych. Wygląda tak zwyczajnie, jakby to był tylko kawałek, starannie obszytego materiału, który można przyczepić albo przywiązać do drewnianego kijka. Takie święto, jeden raz w roku, ma tylko flaga wyjątkowa - flaga państwowa. To znaczy taka, która uszyta jest z białego i czerwonego materiału. Świąteczny dzień dla flagi państwowej wyznaczony jest od 2004 roku na drugi maja.

W tym dniu w całej Polsce odbywają się bardzo uroczyste spotkania , w których biorą udział dzieci i dorośli. W naszym mieście też tak się dzieje. Bytom od kilku lat ma swój własny, bardzo ciekawy, kolorowy i radosny program obchodów święta flagi państwowej. Zapamiętałem ten świąteczny dzień, kiedy ludzie ubrali pelerynki białe i czerwone oraz ten, gdy ludzie stanęli pod białymi i pod czerwonymi parasolami. Ależ to była radość! A jaka duża była ta wyjątkowa, poruszająca się flaga!!!.. Warto cieszyć się i świętować, razem z innymi mieszkańcami naszego miasta, w ten piękny dzień Święta Flagi Państwowej.

BYTOMEK
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.