Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 listopada 2017, Katarzyna, Erazm, Klemens

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Dla zdrowia - bez mięsa

Dla zdrowia - bez mięsa Data publikacji: 17 maja 2017Jakie korzyści dla organizmu niesie dieta roślinna? Jak prawidłowo zbilansować jadłospis, w którym nie będzie już miejsca na schabowego? Już jutro /czwartek, 18 maja/ przyjrzymy się bliżej dietom wegańskim i wegetariańskim w ramach kolejnego Spotkania z ekspertem.

Jeszcze kilkanaście lat temu na ludzi, którzy zdecydowali się całkowicie wykluczyć ze swojej diety mięso oraz wszystkie inne produkty pochodzenia zwierzęcego (np. mleko, nabiał, jaja), patrzono ze zdziwieniem i niedowierzaniem. Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z jedzenia mięsa, zastępując je pokarmami roślinnymi.

Jak zaznaczają naukowcy odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym dieta wegańska, są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób.

Więcej na ten temat powie Klaudia Parcz, dietetyczka, która poprowadzi czwartkowe spotkanie. Początek spotkania o 17.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku. Wstęp wolny.

Autor: AK
Zdjęcia: www.rynekzdrowia.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.