Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 grudnia 2018, Laura, Boguslaw, Gracjan

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Dla tych, co lubią się bać

Dla tych, co lubią się bać Data publikacji: 27 października 2017Dla miłośników kina z dreszczykiem BCKino przygotowało niezwykły maraton filmowy z okazji Halloween. W ostatni wieczór października /31 października/ o 20.00 wyświetlone zostaną horrory: „To” i „Annabelle: Narodziny zła”.

„To” w reżyserii Andresa Muschietti’ego, to film oparty na motywach powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem. Jest rok 1988 roku. W niewielkim miasteczku w stanie Maine, giną dzieci. I kiedy pewnego deszczowego dnia znika ślad po małym Georgim, jego brat Billy z grupą szkolnych przyjaciół, postanawia rozwiązać zagadkę tajemniczych zaginięć, które wiążą się z legendą demonicznego klauna.

Drugą propozycją becekowego kina grozy będzie „Annabelle: Narodziny zła” w reżyserii Davida F. Sandberga. „Narodziny zła” przenoszą widza do lat 50-tych XX wieku. Małżeństwo Mullinsów prowadzi sielskie życie na farmie. On jest lalkarzem, który ręcznie tworzy ekskluzywne zabawki dla dzieci. Ona przykładną panią domu. Mają uroczą córeczkę, która ginie w wypadku drogowym. 12 lat później małżeństwo udostępnia swój wielki dom osieroconym dzieciom, będących pod opieką zakonnicy.

Jak co roku, dla uczestników imprezy przygotowano poczęstunek dla uczestników, konkurs na najlepszą halloweenową stylizację i straszny happeening w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie.

Autor: AK
Zdjęcia: wwwimbd.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.