Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 czerwca 2018, Gerwazy, Protazy, Julianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz zmienić ogrzewanie? Powiedz jakie masz plany!

Dla tych mieszkańców, którzy sami ogrzewają swoje domy nadszedł czas, kiedy można nie myśleć o opale czy rachunkach za gaz. Bez względu na porę roku Bytom pamięta o działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza. Rozpoczęły się prace nad aktualizacją Programu ograniczenia niskiej emisji.

Bytom z natury zielony

„Bytom. Z natury zielony” – tak nazywa się  fanpage na Facebooku poświęcony zielonej stronie miasta. Tu miłośnicy ekologii mogą dzielić się uwagami na temat przyrody i dowiedzieć się, gdzie warto spędzić wolny czas.

Dla środowiska, dla zielonego Śląska

Dla środowiska, dla zielonego Śląska Data publikacji: 2 marca 201825-lecie działalności obchodzi w tym roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z tej okazji wczoraj /1 marca/ w Operze Śląskiej odbyła się uroczysta gala jubileuszowa.

Cieszę się, że spotykamy się w Bytomiu, gdzie system finansowania ochrony środowiska zdaje egzamin od wielu lat, przyczyniając się w dużej mierze do kształtowania zielonego oblicza miasta i postaw ekologicznych. Z pełną odpowiedzialnością, mogę powiedzieć, że Bytom może być w województwie śląskim stawiany za wzór skuteczności realizowanej przez fundusz misji – mówił prezydent Damian Bartyla, podczas uroczystości jubileuszowych.

Warto zaznaczyć, że w ciągu 25 lat działalności Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wydał na wsparcie setek inicjatyw proekologicznych ponad osiem miliardów złotych. Tylko w latach 2013 - 2017 WFOŚ dofinansował bytomskie projekty na kwotę ponad 12 mln złotych. Wśród najważniejszych przedsięwzięć znalazła się m.in. przebudowa zieleni oraz modernizacja stawu łabędziego w zabytkowym Parku Miejskim, rewitalizacja parku Fazaniec w Szombierkach, termomodernizcja budynków oraz szereg proekologicznych akcji edukacyjnych.

W czasie jubileuszu wręczono statuetki EkoKARLIKA 25-lecia. Za aktywne działania na rzecz walki ze smogiem i wprowadzenie uchwały antysmogowej dla regionu wyróżniony został marszałek Wojciech Saługa. Pozostałe wyróżnienia trafiły do arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca, prezydenta Bytomia Damiana Bartyli, prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby, prezydenta Rybnika Piotra Kuczery, prezydenta Katowic Marcina Krupy, burmistrza Kalet Klaudiusza Kandzi, burmistrza Żywca Antoniego Szlagora i burmistrza Tarnowskich Gór Arkadiusza Czecha.

Wyróżniono również pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, którzy zostali uhonorowani Złotymi i Srebrnymi Odznakami Honorowymi za Zasługi dla Województwa Śląskiego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach powstał w 1993 roku. Jest publiczną instytucją finansową realizującą politykę ekologiczną województwa śląskiego. Jego działalność koncentruje się na wspieraniu działań proekologicznych podejmowanych przez administrację publiczną, przedsiębiorców, instytucje i organizacje pozarządowe oraz zarządzaniu środkami europejskimi ukierunkowanymi na ochronę środowiska i gospodarkę wodną.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.