Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 czerwca 2018, Elzbieta, Paula, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Delegacja ze Słowenii w Bytomiu

Delegacja ze Słowenii w Bytomiu Data publikacji: 19 października 2017O kulturze, gospodarce, rewitalizacji oraz turystyce i współpracy zagranicznej rozmawiano wczoraj /18 października/ podczas spotkania władz Bytomia z przedstawicielami naszego miasta partnerskiego ze słoweńskiego Ormoż. Sześcioosobowa delegacja gościć będzie w u nas do soboty, 21 października.

Delegacja przybyła do Bytomia w ramach projektu Erasmus + realizowanego przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z ormoskim Centrum Edukacji Dorosłych (Ljudska Uniwerza). Choć projekt ten skoncentrowany jest na działaniach twórczych i nauce języków obcych, nie zabrakło miejsca także na inne kwestie związane ściśle z obowiązującą od tego roku umową partnerską.

W pierwszej kolejności delegacja na czele z Karmen Stumberger, dyrektorką działu gospodarczego miasta Ormoż oraz Viki Ivanuszką dyrektorką Centrum Edukacji Dorosłych, spotkała się w ratuszu z wiceprezydent Bożeną Mientus oraz szefami działów zajmujących się w naszym mieście sprawami gospodarki, współpracy zagranicznej, rewitalizacji oraz kultury.

Sporo miejsca poświeciliśmy rozmowie na temat różnic w strukturach administracyjnych Polski i Słowenii oraz sprawom rewitalizacji miast. Z naszej strony podzieliliśmy się z partnerami dobrymi praktykami z zakresu turystyki, zarządzania kulturą czy też prac związanych z odnową Bytomia nie tylko w aspekcie społecznym, ale też gospodarczym
– mówi Magdalena Bosek z Biura Rozwoju i Współpracy Zagranicznej.

Tego dnia odbyło się także spotkanie w Biurze Promocji Bytomia poświecone wymianie doświadczeń z zakresu polityki senioralnej. Szeroko omówiono działalność prężnie działającego i cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Delegacja z Ormoż miała także okazję zwiedzić Śródmieście Bytomia, odwiedzić Muzeum Górnoślaskie i Muzeum Chleba oraz wziąć udział warsztatach artystycznych. Kolejne spotkanie zaplanowano już 2 grudnia w ramach  Festiwalu Wolontariatu w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.