Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 września 2018, Aurelia, Wladyslaw, Kamil

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Delegacja ze Słowenii w Bytomiu

Delegacja ze Słowenii w Bytomiu Data publikacji: 19 października 2017O kulturze, gospodarce, rewitalizacji oraz turystyce i współpracy zagranicznej rozmawiano wczoraj /18 października/ podczas spotkania władz Bytomia z przedstawicielami naszego miasta partnerskiego ze słoweńskiego Ormoż. Sześcioosobowa delegacja gościć będzie w u nas do soboty, 21 października.

Delegacja przybyła do Bytomia w ramach projektu Erasmus + realizowanego przez Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z ormoskim Centrum Edukacji Dorosłych (Ljudska Uniwerza). Choć projekt ten skoncentrowany jest na działaniach twórczych i nauce języków obcych, nie zabrakło miejsca także na inne kwestie związane ściśle z obowiązującą od tego roku umową partnerską.

W pierwszej kolejności delegacja na czele z Karmen Stumberger, dyrektorką działu gospodarczego miasta Ormoż oraz Viki Ivanuszką dyrektorką Centrum Edukacji Dorosłych, spotkała się w ratuszu z wiceprezydent Bożeną Mientus oraz szefami działów zajmujących się w naszym mieście sprawami gospodarki, współpracy zagranicznej, rewitalizacji oraz kultury.

Sporo miejsca poświeciliśmy rozmowie na temat różnic w strukturach administracyjnych Polski i Słowenii oraz sprawom rewitalizacji miast. Z naszej strony podzieliliśmy się z partnerami dobrymi praktykami z zakresu turystyki, zarządzania kulturą czy też prac związanych z odnową Bytomia nie tylko w aspekcie społecznym, ale też gospodarczym
– mówi Magdalena Bosek z Biura Rozwoju i Współpracy Zagranicznej.

Tego dnia odbyło się także spotkanie w Biurze Promocji Bytomia poświecone wymianie doświadczeń z zakresu polityki senioralnej. Szeroko omówiono działalność prężnie działającego i cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Delegacja z Ormoż miała także okazję zwiedzić Śródmieście Bytomia, odwiedzić Muzeum Górnoślaskie i Muzeum Chleba oraz wziąć udział warsztatach artystycznych. Kolejne spotkanie zaplanowano już 2 grudnia w ramach  Festiwalu Wolontariatu w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.