Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Decydujące mecze przed tenisistami

Decydujące mecze przed tenisistami Data publikacji: 9 marca 2016PKS Kolping Jarosław i Bogoria Grodzisk Mazowiecki. To dwaj marcowi rywale podopiecznych Michała Napierały, tenisistów 3S Polonii Bytom. Każda z tych drużyn ma szansę na udział w play-off. O tym, która w nim zagra zadecydują bezpośrednie pojedynki.

10 marca o 18.00 w Hali na Skarpie niebiesko-czerwonych czeka mecz z trzecią drużyną superligi – PKS-em Kolping Jarosław. Drużyna z Podkarpacia ma w swoim składzie takie sławy polskiego tenisa stołowego jak: Robert Floras czy Bartosz Such. Jak na razie zespół z Jarosławia radzi sobie doskonale w rozgrywkach superligi, zajmując wysokie 3. miejsce. Mecz obydwu drużyn z pewnością będzie należał do hitu kolejki. Zwycięzca tego pojedynku będzie coraz bliżej awansu do play-off.

Drugim marcowym rywalem naszych tenisistów będzie na wyjeździe 14 marca drużyna Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Zespół z Mazowsza traci do Polonistów zaledwie dwa punkty i wciąż ma szansę na grę o medale Mistrzostw Polski. Tym samym marzec w polskiej superlidze tenisa stołowego zapowiada się bardzo emocjonująco. O awans do play-off walczy pięć drużyn. Jedna z nich, w maju na zakończenie sezonu zasadniczego, będzie musiała przełknął gorycz porażki. Miejmy nadzieję, że wśród czterech najlepszych drużyn, walczących o medale zobaczymy naszych tenisistów.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.