Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

WYBIERAMY SENIORA ROKU 2017

Wybierana jest najciekawsza osobowość - przedstawiciel starszego pokolenia, który stanowi wzór do naśladowania dla innych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Debata o regrantingu 2 czerwca

Debata o regrantingu 2 czerwca Data publikacji: 25 maja 2017Po warsztatach o regrantingu będzie czas na debatę! Jak wdrażać, zasilać i komu służy fundusz regrantingowy - o tym będziemy rozmawiać ze specjalistami, którzy mają doświadczenie w tym zakresie.

Przypomnimy, regranting to mechanizm przekazywania dotacji na różne działania jednemu podmiotowi (organizacji pozarządowej), który następnie organizuje konkursy dla innych podmiotów, przekazuje im pieniądze i pilnuje, by dotacje były we właściwy sposób rozliczone. Nad koncepcją wdrażania regrantingu w naszym mieście pracują członkowie Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna, którzy mają doświadczenie w przygotowywaniu miast do rewitalizacji. Pracowali nad dokumentami strategicznymi, m.in. Lokalnymi Programami Rewitalizacji dla Nowej Soli, Lublińca, Działdowa, Oleśnicy czy Długołęki. Działają również w stowarzyszeniach zajmujących się rewitalizacja społeczną.

30 i 31 maja zapraszają na warsztaty przedstawicieli organizacji pozarządowych (30 maja) i przedsiębiorców (31 maja). Kilka dni później, 2 czerwca będzie można zapoznać się z efektem działań wypracowanych podczas warsztatów. Tematami dyskusji będą: „Model regrantingu – koncepcja funduszu regrantingowego dla bytomskich organizacji pozarządowych”; „Rewitalizacja przestrzeni miejskich – od koncepcji po realizację”; „Rewitalizacja społeczna na przykładzie Fundacji Być Razem”; „Przykłady nowoczesnego narzędzia do dystrybuowania środków w ramach regrantingu, aplikacja eNGO”.

Debata odbędzie się 2 czerwca o 17.00 w Sali Kameralnej (poziom +3) CH Agora. Udział w niej jest bezpłatny, ale trzeba się na nią zapisać. Zgłoszenia do 1 czerwca przyjmowane są pod adresem: jacek@deltapartner.org.pl.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

ulotka_debata-01.png

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: kooperatywa.com.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.