Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 lipca 2018, Aneta, Bogdan, Aleksy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

WYBIERAMY SENIORA ROKU 2017

Wybierana jest najciekawsza osobowość - przedstawiciel starszego pokolenia, który stanowi wzór do naśladowania dla innych

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Debata dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych

Data publikacji: 25 maja 2017Regranting to słowo, które będzie często pojawiało się przy okazji rewitalizacji. Opisuje mechanizm przekazywania dotacji jednemu podmiotowi (najczęściej organizacji pozarządowej), który następnie organizuje konkursy dla innych podmiotów, przekazuje im pieniądze i pilnuje, by dotacje były we właściwy sposób rozliczone.

Nad opracowaniem generatora wniosków funduszu regrantingowego pracuje Stowarzyszenie Delta Partner z Cieszyna. Złożyło ono ofertę w ogłoszonym przez miasto konkursie. Na opracowanie ma czas do końca czerwca. Stowarzyszenie zaprasza do udziału w warsztatach mieszkańców, bo regranting będzie służył właśnie im. Nieprzypadkowo w tym gronie znaleźli się przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. To właśnie oni odgrywają znaczącą rolę w procesie rewitalizacji. Być może będą mieli ciekawe pomysły na to, jak zasilić fundusz albo jak ma funkcjonować generator wniosków, by łatwiej było sięgać po dotacje na różnego rodzaju inicjatywy np. przebudowę podwórka czy organizację festynu sąsiedzkiego.

Regranting jest bardzo popularny w innych krajach Europy, często porównywany do budżetu partycypacyjnego, bo aktywizuje lokalną społeczność.

Warsztaty odbędą się przy Rynku 26/5 (IV piętro) w dwóch terminach. Dla organizacji pozarządowych – 30 maja, a dla przedsiębiorców – 31 maja. Poprowadzi je Artur Gluziński, ekspert i trener zajmujący się zagadnieniami współpracy administracji publicznej z trzecim sektorem i przedsiębiorcami.

Chętni do udziału w warsztatach muszą do 26 maja przesłać formularz zgłoszeniowy na adres: jacek@deltapartner.org.pl
Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.bytomodnowa.pl
Stworzenie funduszu regrantingowego to jeden z elementów projektu pilotażowego rewitalizacji, finansowanego przez Ministerstwo Rozwoju, który Bytom będzie realizował do końca 2018 roku.

Zobacz plakat

Autor: Katarzyna Nylec

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.