Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uczą, bawią, reprezentują nas w Polsce i za granicą

Część z bytomian już dobrze ich zna, ponieważ z dumą prezentują nasz herb miejski na arenach, piknikach i spotkaniach z mieszkańcami. Bytomskim rycerzom ze Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde nie brak waleczności, która przekłada się na wyniki.

Podziemny schron w Bytomiu - Miechowicach

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Artykuły Historyczne - Tomasz Sanecki


Stowarzyszenie Pro Fortalicium

Główną działalnością organizacji "Pro Fortalicium" jest ratowanie obiektów fortecznych, wydawanie publikacji, organizacja imprez masowych, lekcji historii i grup rekonstrukcji historycznej.

Cyfrowa Biblioteka Architektury

Cyfrowa Biblioteka Bytomskiej Architektury to największa internetowa baza wiedzy o bytomskiej architekturze powstałej przed 1945 rokiem.

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej

Fundacja Historii Kobiet im. Marii Renardowej rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2012 roku. Celem Fundacji jest działalność naukowa, oświatowa, edukacyjna i kulturalna.

Galeria Motoryzacji i Techniki

Zabytkowe samochody to namacalna historia zamknięta w metalowej konstrukcji. Nie jest nowością, że to właśnie Bytom od lat dostarcza wrażeń miłośnikom pojazdów zabytkowych. Zobacz więcej

Damian Jonak

Damian Jonak Data publikacji: 9 grudnia 2013Zdecydowanie Bytom to moje miasto! Tu zaczęła się moja przygoda ze sportem. Tu uwierzyłem w to, że wszystko jest możliwe, a chcieć, to móc.

Pierwszy kontakt ze sztukami walki miałem w pierwszych latach mojego dzieciństwa. Kiedy mieszkałem z rodzicami przy ulicy Fałata, trenowałem w szkole judo. Później przeprowadziliśmy się na Szombierki. Mama zaprowadziła mnie na treningi bokserskie, gdzie trafiłem pod skrzydła trenerów Mariana Łagockiego i Marka Okroskowicza. Dość szybko zaczęły przychodzić sukcesy i rodzice, mimo obaw, pozwolili na dalsze uprawianie boksu. Okazało się, że spotkałem się także z przychylnością ze strony nauczycieli. Grono pedagogiczne ze Szkoły Podstawowej nr 45 bardzo pozytywnie było nastawione do mojej pasji, a już w szkole średniej, w Zespole Szkół Technicznych, mój wychowawca Marcin Popławski robił wszystko, żebym, mógł zaliczać materiał w późniejszym terminie. Trudno zatem dziwić się, że, mimo iż spędzam sporo czasu w Warszawie, zawsze na weekendy przyjeżdżam do Bytomia. Tam pracuję, tu mieszkam. Tu mam rodzinę, przyjaciół i tu czuję tę atmosferę, która pozwala mi piąć się do góry. I tego życzę wszystkim bytomianom. Wiary w siebie i w swoje możliwości. To miasto potrzebuje ludzi, którzy uwierzą w to, że się uda, a sukces zależy przede wszystkim od nas samych.

Damian Jonak, bokser, mistrz świata federacji WBC.Autor: KM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.