Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
11 grudnia 2018, Waldemar, Damazy

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Damian Bartyla na Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Damian Bartyla na Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw Data publikacji: 12 października 2016„Miasta od nowa. Rewitalizacja. Szanse i wyzwania” – to jeden z tematów poruszanych podczas trwającego w Katowicach Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W dyskusji o rewitalizacji wziął udział Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

 Prezydent podkreślił, że rewitalizacja to nie jest modny dziś slogan, a konieczność: Tak jak żywy organizm potrzebuje wody, tak i miasto by żyć, musi się rozwijać równomiernie, w zrównoważony sposób, we wszelkich aspektach jego funkcjonowania – mówił prezydent. Kiedy coś zaczyna szwankować, pojawia się stan kryzysowy, który w szybkim czasie potrafi doprowadzić do degradacji danego obszaru.

Damian Bartyla zaznaczył również, że w języku potocznym pojęcie rewitalizacji często używa się zamiennie z remontem lub modernizacją. Tymczasem remont to tylko przywrócenie czegoś, jakiego budynku czy obszaru do stanu wyjściowego.  Natomiast rewitalizacja to wielowymiarowe działania mające na celu wyprowadzenie wskazanego obszaru z kryzysu – mówił prezydent.

 Rewitalizacja ma również aspekt ekonomiczny. Dzięki niej na przykład wzrośnie wartość działek pod inwestycje, firmy będą mogły ubiegać się o zlecenia na remonty i przebudowę obiektów, dróg i chodników. W najbliższym czasie w Bytomiu odbędzie się cykl szkoleń podnoszących kompetencje zawodowe pracowników.

 Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw to największe w Europie wydarzenie dla firm tego sektora. Kongres to trzydniowy cykl prestiżowych spotkań świata biznesu, skierowanych do wszystkich zainteresowanych tematyką MŚP.

Dla przedstawicieli firm to m.in.: szansa na skorzystanie z porad ekspertów, wymianę doświadczeń w międzynarodowym gronie i nawiązanie licznych kontaktów biznesowych dzięki formule B2B i B2C. Przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się również jak pozyskać pieniądze na rozwój firm i badania, poszerzyć swoją wiedzę prawną w zakresie funkcjonowania MŚP. W tegorocznym kongresie bierze udział ok. 6 tysięcy uczestników.


Galeria zdjęć:Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.