Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Czytanie zawsze na czasie

Czytanie zawsze na czasie Data publikacji: 26 października 2017Jak zachęcić młodych do czytania? Co zrobić, by książka stała się dla nich atrakcyjna? Wiedzą to w Szkole Podstawowej nr 9, gdzie realizowany jest autorski program „Czytanie zawsze na czasie”.
 
W ramach tego projektu zorganizowaliśmy Tydzień czytelniczy, podczas którego staraliśmy się rozbudzić czytelnicze zainteresowania naszych uczniów – mówią autorki programu Dorota Iwanowicz i Katarzyna Tomaszewska, nauczycielki SP nr 9.

Na zaproszenie autorek, szkołę odwiedziła m.in. wiceprezydent Bytomia Bożena Mientus, która czytała klasom siódmym fragmenty bajek Adama Mickiewicza. W ten sposób społeczność szkoły upamiętniła też swojego patrona w 110. rocznicę powstania szkoły.

Warto dodać, że w ramach projektu, uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których mogli podzielić się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi czy ulubionymi bohaterami literackimi. W projekcie uczestniczyły także grupy maluchów z Przedszkola nr 16 oraz klas od I do III, których zadaniem było wykonanie ilustracji do przeczytanych lub wysłuchanych fragmentów książek.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. SP nr 9

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.