Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czytanie zawsze na czasie

Czytanie zawsze na czasie Data publikacji: 26 października 2017Jak zachęcić młodych do czytania? Co zrobić, by książka stała się dla nich atrakcyjna? Wiedzą to w Szkole Podstawowej nr 9, gdzie realizowany jest autorski program „Czytanie zawsze na czasie”.
 
W ramach tego projektu zorganizowaliśmy Tydzień czytelniczy, podczas którego staraliśmy się rozbudzić czytelnicze zainteresowania naszych uczniów – mówią autorki programu Dorota Iwanowicz i Katarzyna Tomaszewska, nauczycielki SP nr 9.

Na zaproszenie autorek, szkołę odwiedziła m.in. wiceprezydent Bytomia Bożena Mientus, która czytała klasom siódmym fragmenty bajek Adama Mickiewicza. W ten sposób społeczność szkoły upamiętniła też swojego patrona w 110. rocznicę powstania szkoły.

Warto dodać, że w ramach projektu, uczniowie wzięli udział w zajęciach, podczas których mogli podzielić się swoimi zainteresowaniami czytelniczymi czy ulubionymi bohaterami literackimi. W projekcie uczestniczyły także grupy maluchów z Przedszkola nr 16 oraz klas od I do III, których zadaniem było wykonanie ilustracji do przeczytanych lub wysłuchanych fragmentów książek.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. SP nr 9

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.