Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 listopada 2018, Aniela, Klaudyna, Roman

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

13. Międzynarodowy Festiwal im. G. G. Gorczyckiego

Dwadzieścia jeden koncertów z udziałem artystów polskiej i światowej sceny muzycznej. Już w czwartek, 8 listopada rusza festiwal, który ukaże publiczności bogactwo rodzimej muzyki na czele z dziełami G.G. Gorczyckiego.

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Czytali Żeromskiego

Czytali Żeromskiego Data publikacji: 11 września 2018Narodowe Czytanie – ogólnopolska akcja, której celem jest popularyzacja czytelnictwa i zachęcenie Polaków do czytania największych dzieł polskich pisarzy i poetów po raz kolejny odbyła się również w Bytomiu. 10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego czytali prezydent Damian Bartyla, uczniowie oraz osoby związane z bytomską kulturą.

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego to lektura, która wybrana została podczas tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Do akcji, podobnie jak w latach poprzednich, przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu, a także przedstawiciele władz miasta, w tym prezydent Bytomia Damian Bartyla i jego zastępca Aneta Latacz, uczniowie bytomskich szkół oraz znane osoby bytomskiej kultury, w tym Honorowy Obywatel Miasta Bytomia prof. Piotr Obrączka.

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej została zainaugurowana w 2012 roku. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz zachęcenie Polaków do czytania największych dzieł naszych pisarzy i poetów. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania jest szczególna gdyż odbywa się w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i jest doskonałą formą uczczenia tej podniosłej i ważnej dla wszystkich Polaków rocznicy.

W ramach akcji wybierane są publikacje wybitnych polskich pisarzy i poetów. Do tej pory w ramach Narodowego Czytania prezentowane były między innymi dzieła Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa i Stanisława Wyspiańskiego.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.