Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 sierpinia 2018, Joanna, Kazimiera, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czy Twój dowód osobisty jest ważny?

Czy Twój dowód osobisty jest ważny? Data publikacji: 19 stycznia 2018Warto pamiętać, że brak ważnego dowodu to komplikacje w życiu codziennym, np. problem z dostępem do konta bankowego czy też przy przekraczaniu granicy. Przede wszystkim nieważny dowód osobisty nie spełnia swoich funkcji, czyli nie potwierdza naszej tożsamości i obywatelstwa.

Zakończenie akcji powszechnej wymiany książeczkowych dowodów osobistych na plastikowe, przypadło na koniec roku 2007 i pierwszy kwartał roku 2008. Kilkaset osób w kolejce do Referatu Dowodów Osobistych było wtedy codziennością. Dziś, 10 lat później wraz z upływem pierwszego kwartału bieżącego roku, wiele dowodów osobistych straci ważność. W chwili obecnej udaje nam się uniknąć większych kolejek, ze względu na interwencyjne włączanie dodatkowych stanowisk do obsługi klientów. Dlatego już teraz warto sprawdzić ważność swojego dowodu osobistego (data ważności widnieje w prawym dolnym rogu dokumentu pod hologramem). Jeśli jest nieważny lub wkrótce upływa termin jego ważności należy złożyć wniosek o wydanie nowego dokumentu.

Wniosek można złożyć osobiście lub przez Internet w dowolnym urzędzie korzystając z kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego. W Urzędzie Miasta w Bytomiu przy ulicy Parkowej 2 wnioski składamy w pokoju 113. Trzeba pamiętać, że dowód można odebrać tylko w miejscu, w którym złożyliśmy wniosek.

Na platformie Obywatel (www.obywatel.gov.pl) działa centralna usługa, dzięki której można załatwić sprawę związaną ze złożeniem wniosku o wydanie dowodu osobistego. Aby skorzystać z tej usługi niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego, który pozwala potwierdzić tożsamość osoby składającej wniosek. Instrukcja założenia profilu zaufanego znajduje się również na platformie Obywatel (https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany).

Dowody osobiste produkowane są w Centrum Personalizacji Dokumentów w Warszawie a czas oczekiwania na dokument może potrwać do 30 dni. Na stronie www.obywatel.gov.pl można sprawdzić, czy nasz dowód jest już gotowy do odbioru.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: www.mswia.gov.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.