Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 października 2018, Lucyny, Malgorzaty, Wiktora

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekreacja nad Bytomką? Już wkrótce będzie to możliwe!

To jedna z największych inwestycji sportowo – rekreacyjnych w naszym mieście w ostatnich latach. Za ponad 24 mln zł zrekultywowany zostanie blisko 30 ha obszar terenów poprzemysłowych w pobliżu rzeki Bytomki, na granicy Szombierek i Łagiewnik. Prace wchodzą już w decydującą fazę, a ich planowane zakończenie to maj 2019 roku.

Bytom zmienia się na lepsze. To widać!

Spadek bezrobocia, nowi inwestorzy tworzący miejsca pracy, wielomilionowe inwestycje miejskie z rewitalizacją miasta na czele, a także programy dla seniorów, poprawa bezpieczeństwa oraz walka o czysty Bytom. To tylko niektóre działania, jakie w ostatnich latach realizowane są w naszym mieście.

Ponad 41 mln zł dofinansowania na rewitalizację Bobrka

Bardzo się cieszę, że kolejny projekt w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji otrzymał dofinansowanie. Dowodzi to, że proces rewitalizacji Bytomia nie jest zagrożony, a przygotowane przez nas wnioski są dobre – mówi prezydent Bytomia, Damian Bartyla.

800 nowych mieszkań powstanie w Bytomiu

Budowę ponad 800 nowych mieszkań w Bytomiu zapowiedział podczas konferencji prasowej prezydent Damian Bartyla.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czy mamy szansę na mniej azbestu?

Czy mamy szansę na mniej azbestu? Data publikacji: 1 września 201610 milionów złotych unijnego dofinansowania na usuwanie azbestu mogą otrzymać zarządcy bytomskich budynków. W terminie złożyli wnioski do urzędu marszałkowskiego, teraz czekają na rozstrzygnięcie konkursu.

O pieniądze ubiegają się: Bytomskie Mieszkania, Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Tysiąclecia 14a (zarządzana przez ZBM) i trzy wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Olimpijskiej 1-11, ul. Olimpijskiej 13-23 i ul. Olimpijskiej 25-37. Kwota dofinansowania dla tych projektów wynosi ponad 10 mln zł, a ich łączny koszt całkowity to ok. 15,6 mln zł.

Projekty przedstawione przez bytomskich zarządców otrzymały rekomendację Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego do złożenia wniosków w ogłoszonym naborze. Związek odpowiada za koordynację zintegrowanych inwestycji terytorialnych na obszarze Subregionu Centralnego i jednocześnie pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej we wdrażaniu ZIT w ramach RPO WSL 2014-2020.

Dodajmy, że w sierpniu tego roku nasze miasto wywalczyło zwiększenie dotychczasowej kwoty alokacji o ponad 3 mln zł (z 6,75 mln zł do 10,11 mln zł). Zatem wszystkie zgłoszone projekty będą mogły pozyskać dofinansowanie w zaplanowanej wysokości - pod warunkiem, że wnioski aplikacyjne zostały przygotowane poprawnie.

Jeśli zarządcy tych budynków dostaną dofinansowanie i inwestycje dojdą do skutku, z budynków zniknie ok. 440 ton odpadów zawierających azbest.

Projekty planowane do realizacji w ramach Osi Priorytetowej V Ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów, Poddziałanie 5.2.1 Gospodarka odpadami ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projekty ubiegają się o dofinansowanie w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Wybór następuje w trybie konkursowym.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: azbeststop.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.