Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 stycznia 2019, Marta, Henryk, Mariusz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czy mamy szansę na mniej azbestu?

Czy mamy szansę na mniej azbestu? Data publikacji: 1 września 201610 milionów złotych unijnego dofinansowania na usuwanie azbestu mogą otrzymać zarządcy bytomskich budynków. W terminie złożyli wnioski do urzędu marszałkowskiego, teraz czekają na rozstrzygnięcie konkursu.

O pieniądze ubiegają się: Bytomskie Mieszkania, Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Tysiąclecia 14a (zarządzana przez ZBM) i trzy wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Olimpijskiej 1-11, ul. Olimpijskiej 13-23 i ul. Olimpijskiej 25-37. Kwota dofinansowania dla tych projektów wynosi ponad 10 mln zł, a ich łączny koszt całkowity to ok. 15,6 mln zł.

Projekty przedstawione przez bytomskich zarządców otrzymały rekomendację Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego do złożenia wniosków w ogłoszonym naborze. Związek odpowiada za koordynację zintegrowanych inwestycji terytorialnych na obszarze Subregionu Centralnego i jednocześnie pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej we wdrażaniu ZIT w ramach RPO WSL 2014-2020.

Dodajmy, że w sierpniu tego roku nasze miasto wywalczyło zwiększenie dotychczasowej kwoty alokacji o ponad 3 mln zł (z 6,75 mln zł do 10,11 mln zł). Zatem wszystkie zgłoszone projekty będą mogły pozyskać dofinansowanie w zaplanowanej wysokości - pod warunkiem, że wnioski aplikacyjne zostały przygotowane poprawnie.

Jeśli zarządcy tych budynków dostaną dofinansowanie i inwestycje dojdą do skutku, z budynków zniknie ok. 440 ton odpadów zawierających azbest.

Projekty planowane do realizacji w ramach Osi Priorytetowej V Ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów, Poddziałanie 5.2.1 Gospodarka odpadami ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projekty ubiegają się o dofinansowanie w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Wybór następuje w trybie konkursowym.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: azbeststop.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.