Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 kwietnia 2018, Kaja, Leon, Lukasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czy mamy szansę na mniej azbestu?

Czy mamy szansę na mniej azbestu? Data publikacji: 1 września 201610 milionów złotych unijnego dofinansowania na usuwanie azbestu mogą otrzymać zarządcy bytomskich budynków. W terminie złożyli wnioski do urzędu marszałkowskiego, teraz czekają na rozstrzygnięcie konkursu.

O pieniądze ubiegają się: Bytomskie Mieszkania, Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Tysiąclecia 14a (zarządzana przez ZBM) i trzy wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Olimpijskiej 1-11, ul. Olimpijskiej 13-23 i ul. Olimpijskiej 25-37. Kwota dofinansowania dla tych projektów wynosi ponad 10 mln zł, a ich łączny koszt całkowity to ok. 15,6 mln zł.

Projekty przedstawione przez bytomskich zarządców otrzymały rekomendację Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego do złożenia wniosków w ogłoszonym naborze. Związek odpowiada za koordynację zintegrowanych inwestycji terytorialnych na obszarze Subregionu Centralnego i jednocześnie pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej we wdrażaniu ZIT w ramach RPO WSL 2014-2020.

Dodajmy, że w sierpniu tego roku nasze miasto wywalczyło zwiększenie dotychczasowej kwoty alokacji o ponad 3 mln zł (z 6,75 mln zł do 10,11 mln zł). Zatem wszystkie zgłoszone projekty będą mogły pozyskać dofinansowanie w zaplanowanej wysokości - pod warunkiem, że wnioski aplikacyjne zostały przygotowane poprawnie.

Jeśli zarządcy tych budynków dostaną dofinansowanie i inwestycje dojdą do skutku, z budynków zniknie ok. 440 ton odpadów zawierających azbest.

Projekty planowane do realizacji w ramach Osi Priorytetowej V Ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów, Poddziałanie 5.2.1 Gospodarka odpadami ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projekty ubiegają się o dofinansowanie w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Wybór następuje w trybie konkursowym.
Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: azbeststop.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.