Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 stycznia 2018, Maria, Ildefons, Rajmund

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Metropolia - od 1 stycznia wspólne bilety i większa elastyczność podróżowania

Wspólne bilety jednorazowe oraz darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży do 16 lat. To dwie najważniejsze zmiany, integrujące taryfy KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry, które weszły w życie 1 stycznia 2018 roku.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czy mamy szansę na mniej azbestu?

Czy mamy szansę na mniej azbestu? Data publikacji: 1 września 201610 milionów złotych unijnego dofinansowania na usuwanie azbestu mogą otrzymać zarządcy bytomskich budynków. W terminie złożyli wnioski do urzędu marszałkowskiego, teraz czekają na rozstrzygnięcie konkursu.

O pieniądze ubiegają się: Bytomskie Mieszkania, Wspólnota Mieszkaniowa przy ul. Tysiąclecia 14a (zarządzana przez ZBM) i trzy wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Olimpijskiej 1-11, ul. Olimpijskiej 13-23 i ul. Olimpijskiej 25-37. Kwota dofinansowania dla tych projektów wynosi ponad 10 mln zł, a ich łączny koszt całkowity to ok. 15,6 mln zł.

Projekty przedstawione przez bytomskich zarządców otrzymały rekomendację Zarządu Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego do złożenia wniosków w ogłoszonym naborze. Związek odpowiada za koordynację zintegrowanych inwestycji terytorialnych na obszarze Subregionu Centralnego i jednocześnie pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej we wdrażaniu ZIT w ramach RPO WSL 2014-2020.

Dodajmy, że w sierpniu tego roku nasze miasto wywalczyło zwiększenie dotychczasowej kwoty alokacji o ponad 3 mln zł (z 6,75 mln zł do 10,11 mln zł). Zatem wszystkie zgłoszone projekty będą mogły pozyskać dofinansowanie w zaplanowanej wysokości - pod warunkiem, że wnioski aplikacyjne zostały przygotowane poprawnie.

Jeśli zarządcy tych budynków dostaną dofinansowanie i inwestycje dojdą do skutku, z budynków zniknie ok. 440 ton odpadów zawierających azbest.

Projekty planowane do realizacji w ramach Osi Priorytetowej V Ochrona środowiska i efektywne wykorzystanie zasobów, Poddziałanie 5.2.1 Gospodarka odpadami ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projekty ubiegają się o dofinansowanie w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT). Wybór następuje w trybie konkursowym.
Autor: iwo
Zdjęcia: azbeststop.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.