Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 sierpinia 2018, Joanna, Kazimiera, Franciszek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Szkody górnicze - wnioski o dokonanie napraw

Przekazujemy informacje pomocne przy ubieganiu się o naprawę szkód górniczych.

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czworonogi na start, czyli wystawa psów rasowych

Czworonogi na start, czyli wystawa psów rasowych Data publikacji: 10 czerwca 2018Niedziela była kolejnym dniem Krajowej Wystawy Psów Rasowych, która odbywa się w Bytomiu – Szombierkach przy ul. Frycza – Modrzewskiego. Do naszego miasta przyjechało kilkuset wystawców z całego świata, którzy prezentują wdzięki swoich czworonogów.

Podczas otwarcia drugiego dnia wystawy /10 czerwca/ prezydent Bytomia Damian Bartyla podziękował między innymi władzom Polskiego Związku Kynologicznego za organizację tak prestiżowej imprezy, która od wielu lat odbywa się w Bytomiu. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak wspaniałej imprezy, a wystawcom życzę powodzenia podczas dzisiejszych zawodów – mówił podczas otwarcia drugiego dnia wystawy Damian Bartyla.

Na Krajową Wystawę Psów Rasowych do Bytomia zjechało kilkuset wystawców między innymi z: Polski, Czech, Słowacji, Litwy, Finlandii, Szwecji, a także Kanady i Rosji. Podczas wystawy właściciele rasowych psów walczą nie tylko o zwycięstwo w kilku kategoriach, ale również w konkursie na najpiękniejszego owczarka niemieckiego – Puchar im. Eryki Nowak oraz najpiękniejszego pudla wystawy – Puchar im. Wandy Grygiel.

Podczas prezentacji psów możemy zobaczyć takie rasy jak: owczarki niemieckie, bernardyny, dogi, buldogi, rottweilery, psy pasterskie, jamniki, pekińczyki, mopsy oraz dziesiątki innych ras, które przez dwa dni podziwiamy w Bytomiu – Szombierkach.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów oraz oceną psich piękności czuwa międzynarodowe jury, w którym zasiadają głównie sędziowie z Polski, ale również z Serbii oraz Czech. Sędziowie oceniają między innymi sylwetkę psa, jego uzębienie, badają ułożenie kości oraz obserwują, jak pies porusza się na wybiegu.

Niedziela, 10 czerwca to ostatni dzień Krajowej Wystawy Pasów Rasowych, która co roku odbywa się w naszym mieście.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Tomasz Sanecki

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.