Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 kwietnia 2018, Adolf, Leon, Tymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga pasażerowie! Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych nr 6 i 19

Od soboty, 21 kwietnia w związku z modernizacją przejazdu drogowo – tramwajowego w Chorzowie /ul. Katowicka/ nie będą kursowały do Katowic linie tramwajowe nr 6 i 19. Utrudnienia komunikacyjne potrwają do czwartku, 26 kwietnia /do godziny 4:00/.

Nowe oblicze Rozbarku

Życzenia rozbarczan stają się faktem. Będą mieli w swojej dzielnicy rynek, place zabaw i promenadę, a ruch samochodowy na niektórych ulicach będzie ograniczony.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


EC Szombierki wróci na kulturalną mapę regionu

Elektociepłownia Szombierki znajdująca się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego przejdzie długo wyczekiwany remont. Przywrócona zostanie także obiektowi funkcja kulturalna.

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czwartek z ekspertem: profilaktyka chorób kobiecych

Czwartek z ekspertem: profilaktyka chorób kobiecych Data publikacji: 8 marca 2016W ramach marcowego cyklu spotkań poświęconych zagadnieniom przygotowanym z myślą o kobietach, w najbliższy czwartek /10 marca/ gośćmi będą specjaliści z zakresu położnictwa i ginekologii.

Wiele się mówi o tym, jak ważna jest profilaktyka w walce z chorobą, a mimo to statystyki zachorowań na nowotwory wśród kobiet są wstrząsające.

Chcemy zachęcić kobiety, by dały sobie szansę i badały się częściej. Płyną z tego same plusy – dobrze wiedzieć, że nic złego się nie dzieje, a w przypadku choroby jak najszybciej rozpocząć leczenie – mówi Aleksandra Szatkowska, Naczelnik Wydziału Promocji i Kontaktów z Mediami.

Ekspertem spotkania będzie Mariola Wiatr - dyrektor Wielospecjalistycznego NZOZ-u z Bytomia. Na pytania dotyczące raka szyjki macicy oraz chorób piersi odpowiadać będą także pielęgniarki, położne oraz lekarze ginekolodzy.

Pierwsze 30 pań otrzyma zaproszenie na bezpłatne badania cytologiczne oraz badanie usg piersi.

Początek spotkania o 17.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

Autor: AK
Zdjęcia: www.tematy.zdrowie.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.