Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Czerwone wozy strażackie zjechały do Bytomia

Czerwone wozy strażackie zjechały do Bytomia Data publikacji: 6 października 2018W minioną sobotę bytomski rynek oraz teren przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bytomiu – Górnikach były rozpalone do czerwoności emocjami dzieci, które marzą o tym, aby zostać strażakiem oraz ich rodziców, którzy myśleli o tym, gdy sami byli mali.

Ochotnicza Straż Pożarna w Górnikach - organizatorzy IV Bytomskiego Zlotu Magirusów i Iveco - co roku cieszą się ze sporego zainteresowania imprezą i starają się, aby nikt się nie nudził. Podczas drugiej części imprezy - rodzinnego festynu - zapewnili wiele zabaw i atrakcji dla każdego. Były konkursy, prezentacja sprzętu oraz umiejętności podczas symulacji przykładowej akcji, a wieczorem zabawa taneczna. Najstarszym pojazdem IV edycji zlotu został samochód kolekcjonera Rafała Grossa z 1968 roku. III miejsce w kategorii najpiękniejszy wóz strażacki otrzymał samochód z OSP Kinczyce, II miejsce z OSP Łazy, a I z OSP Marciszów.

Organizatorzy po raz kolejny przekonali się, że wozy strażackie wzbudzają spore zainteresowanie zarówno dzieci i dorosłych, którzy chętnie przebierali się w strój strażaka, zaglądali do wozów czy podziwiali okolicę z wyciągniętej zwyżki.

Patronat nad imprezą objął prezydent Bytomia, Damian Bartyla, który przekazał tego dnia wraz z Komendantem Straży Miejskiej aparaty tlenowe dla OSP w Bytomiu-Górnikach. 

Galeria zdjęć:Autor: ww
Zdjęcia: Hubert Klimek-UM BYTOM

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.