Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czas na Bobrek. Warsztaty i spacery badawcze w ramach rewitalizacji

Czas na Bobrek. Warsztaty i spacery badawcze w ramach rewitalizacji Data publikacji: 4 grudnia 2017Do 23 stycznia potrwają konsultacje społeczne, których efektem będą koncepcje na zagospodarowanie wyznaczonych obszarów w Bobrku. Wczoraj /3 grudnia/ rozpoczęły się wywiady z mieszkańcami, a już za tydzień, 10 grudnia ruszają w dzielnicy punkty konsultacyjne.

Konsultacjami społecznymi realizowanymi w ramach projektu „Rewitalizacja części podobszaru nr 8 – Bytom Bobrek”, objęte zostały następujące tereny:

-    Pl. Drzymały usytuowany pomiędzy budynkami przy ul. Pasteura 1-1a, 2-2a,  3-3a, Huty Julia (dawna Piecucha) 2-2a, 4-4a, 6-6a-6b, Konstytucji 45, 47;
-    teren pomiędzy budynkami przy ul. Stalowej 2-2a ,3-3a, 4-4a, 5-5a, 6-6a, 7-7a;
-    teren pomiędzy budynkami przy ul. Huty Julia 10 (dawna Piecucha), Stalowa 1, Pasteura 4-4a;
-    teren pomiędzy budynkami przy ul. Huty Julia (dawna Piecucha) 5-5a, 7-7a, 9-9a;
-    teren pomiędzy budynkami przy ul. Huty Julia (dawna Piecucha) 12, 12a;
-    teren przy ul. Zabrzańskiej 126;
-    teren przy ul. Konstytucji 31a;
-    teren przy ul. Konstytucji 38.

Na konsultacje złożą się zaplanowane na 10 i 11 grudnia spacery badawcze. Pierwsza grupa wyruszy o 12.00 sprzed kościoła p.w. Świętej Rodziny przy ul. Konstytucji 24. Dzień później,11 grudnia, przestrzenie, w których żyją będą eksplorować i opisywać dzieci, bo ich opina w tego rodzaju badaniach jest również istotna.

Spacer rozpocznie się o 15.00 sprzed Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. M. Rataja 3. Z kolei na początku przyszłego roku, 9 stycznia odbędą się warsztaty, w czasie których zostaną wykorzystane dwu i trójwymiarowe rysunki przedstawiające elementy koncepcji, a także ilustracje i schematy – wypracowane na podstawie zebranych wcześniej informacji. Warsztaty adresowane do dzieci odbędą się w SP nr 16 o 15.30. W tym samym miejscu o 18.00 zaplanowano też warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Warto zaznaczyć, że od 10 grudnia do 23 stycznia 2018 r. zbierane będą uwagi pisemne. Wnioski i uwagi w wersji papierowej będzie można składać: w Punkcie Obsługi Mieszkańców Bytomskich Mieszkań nr 3, przy ul. Baczyńskiego 1, w poniedziałki od 7.30 do17.30 oraz od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30. Swoją opinię można też przesłać mejlem na adres: bobrekodnowa@studium.waw.pl.
 
Także w niedzielę, 10 grudnia ruszają w Bobrku punkty konsultacyjne. Ulokowane zostaną w kościele p.w. Świętej Rodziny przy ul. Konstytucji 24, sklepu „Biedronka” przy ul. Konstytucji 37. W poniedziałek, 11 grudnia otwarty zostanie punkt w Szkole Podstawowej nr 16.
 
Zagospodarowanie terenu będzie realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja części podobszaru nr 8 – Bytom Bobrek”, planowanego do współfinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działania 10.3 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, poddziałania 10.3.4 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – OSI.
pasek_ue.jpg


Autor: AK
Zdjęcia: T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.