Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 lipca 2018, Alfred, Wincenty, Wlodzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Czas na Bobrek. Warsztaty i spacery badawcze w ramach rewitalizacji

Czas na Bobrek. Warsztaty i spacery badawcze w ramach rewitalizacji Data publikacji: 4 grudnia 2017Do 23 stycznia potrwają konsultacje społeczne, których efektem będą koncepcje na zagospodarowanie wyznaczonych obszarów w Bobrku. Wczoraj /3 grudnia/ rozpoczęły się wywiady z mieszkańcami, a już za tydzień, 10 grudnia ruszają w dzielnicy punkty konsultacyjne.

Konsultacjami społecznymi realizowanymi w ramach projektu „Rewitalizacja części podobszaru nr 8 – Bytom Bobrek”, objęte zostały następujące tereny:

-    Pl. Drzymały usytuowany pomiędzy budynkami przy ul. Pasteura 1-1a, 2-2a,  3-3a, Huty Julia (dawna Piecucha) 2-2a, 4-4a, 6-6a-6b, Konstytucji 45, 47;
-    teren pomiędzy budynkami przy ul. Stalowej 2-2a ,3-3a, 4-4a, 5-5a, 6-6a, 7-7a;
-    teren pomiędzy budynkami przy ul. Huty Julia 10 (dawna Piecucha), Stalowa 1, Pasteura 4-4a;
-    teren pomiędzy budynkami przy ul. Huty Julia (dawna Piecucha) 5-5a, 7-7a, 9-9a;
-    teren pomiędzy budynkami przy ul. Huty Julia (dawna Piecucha) 12, 12a;
-    teren przy ul. Zabrzańskiej 126;
-    teren przy ul. Konstytucji 31a;
-    teren przy ul. Konstytucji 38.

Na konsultacje złożą się zaplanowane na 10 i 11 grudnia spacery badawcze. Pierwsza grupa wyruszy o 12.00 sprzed kościoła p.w. Świętej Rodziny przy ul. Konstytucji 24. Dzień później,11 grudnia, przestrzenie, w których żyją będą eksplorować i opisywać dzieci, bo ich opina w tego rodzaju badaniach jest również istotna.

Spacer rozpocznie się o 15.00 sprzed Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. M. Rataja 3. Z kolei na początku przyszłego roku, 9 stycznia odbędą się warsztaty, w czasie których zostaną wykorzystane dwu i trójwymiarowe rysunki przedstawiające elementy koncepcji, a także ilustracje i schematy – wypracowane na podstawie zebranych wcześniej informacji. Warsztaty adresowane do dzieci odbędą się w SP nr 16 o 15.30. W tym samym miejscu o 18.00 zaplanowano też warsztaty dla młodzieży i dorosłych.

Warto zaznaczyć, że od 10 grudnia do 23 stycznia 2018 r. zbierane będą uwagi pisemne. Wnioski i uwagi w wersji papierowej będzie można składać: w Punkcie Obsługi Mieszkańców Bytomskich Mieszkań nr 3, przy ul. Baczyńskiego 1, w poniedziałki od 7.30 do17.30 oraz od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30. Swoją opinię można też przesłać mejlem na adres: bobrekodnowa@studium.waw.pl.
 
Także w niedzielę, 10 grudnia ruszają w Bobrku punkty konsultacyjne. Ulokowane zostaną w kościele p.w. Świętej Rodziny przy ul. Konstytucji 24, sklepu „Biedronka” przy ul. Konstytucji 37. W poniedziałek, 11 grudnia otwarty zostanie punkt w Szkole Podstawowej nr 16.
 
Zagospodarowanie terenu będzie realizowane w ramach projektu pn. „Rewitalizacja części podobszaru nr 8 – Bytom Bobrek”, planowanego do współfinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działania 10.3 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, poddziałania 10.3.4 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – OSI.
pasek_ue.jpg


Autor: AK
Zdjęcia: T. Zakrzewski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.