Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2018, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Piłkarze zagrają w turnieju noworocznym

Już po raz trzeci w Hali na Skarpie zobaczymy piłkarzy podczas Noworocznego Turnieju Piłkarskiego. Wśród zespołów zaprezentują się m.in.: GKS Rozbark, Polonia Bytom, Gwarek Tarnowskie Góry oraz Reprezentacja Śląska, w składzie której  zagra Mariusz Śrutwa. Zapraszamy w niedzielę, 21 stycznia.

Zaplanuj ferie w mieście

Jak dotąd zima w tym roku upodobała sobie inne zakątki świata. Nawet jeśli na ferie nie zrobi się biało, zimowa laba, na którą z niecierpliwością czekają uczniowie, nie musi oznaczać nudy. Warto zapoznać się już teraz z ofertą kulturalną i sportową przygotowaną przez miasto.

Czarny mężczyzna

Czarny mężczyzna Data publikacji: 10 grudnia 2013Pewnego razu jeden z mieszkańców Miechowic szedł drogą prowadzącą od strony miejscowości w kierunku Karbia, a będąc utrudzony przysiadł na przydrożnej pryzmie kamieni by chwilkę odpocząć.

Ni stąd, ni zowąd, nie wiadomo skąd, zjawił się przed nim zupełnie czarny mężczyzna i nagle z ogromną siłą począł wgniatać go swymi mocarnymi rękoma w stos kamieni, na którym ten co dopiero usiadł. Napadnięty nieszczęśnik oszołomiony poddawał się bezsilnie agresji nieznajomego, a w przerażeniu zdołał jedynie wykrzyknąć:
Jezu, zmiłuj się!

W tymże samym momencie mężczyzna puścił go i począł się oddalać. Gdy, mimo ogarniającego go ogromnego strachu, napadnięty począł gonić sprawcę co sił w nogach to nie był w stanie dogonić czarnej, pod ludzką postacią, zjawy, pomimo iż czarny mężczyzna kroczył powoli.

[Chrobok L.: Sagen von Miechowitz, Miechowitz 1926, s. 15]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.