Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Czarny mężczyzna

Czarny mężczyzna Data publikacji: 10 grudnia 2013Pewnego razu jeden z mieszkańców Miechowic szedł drogą prowadzącą od strony miejscowości w kierunku Karbia, a będąc utrudzony przysiadł na przydrożnej pryzmie kamieni by chwilkę odpocząć.

Ni stąd, ni zowąd, nie wiadomo skąd, zjawił się przed nim zupełnie czarny mężczyzna i nagle z ogromną siłą począł wgniatać go swymi mocarnymi rękoma w stos kamieni, na którym ten co dopiero usiadł. Napadnięty nieszczęśnik oszołomiony poddawał się bezsilnie agresji nieznajomego, a w przerażeniu zdołał jedynie wykrzyknąć:
Jezu, zmiłuj się!

W tymże samym momencie mężczyzna puścił go i począł się oddalać. Gdy, mimo ogarniającego go ogromnego strachu, napadnięty począł gonić sprawcę co sił w nogach to nie był w stanie dogonić czarnej, pod ludzką postacią, zjawy, pomimo iż czarny mężczyzna kroczył powoli.

[Chrobok L.: Sagen von Miechowitz, Miechowitz 1926, s. 15]
Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.