Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 kwietnia 2018, Jerzy, Wojciech

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Nowa hala za prawie 3,7 mln zł już otwarta!

To jedna z najważniejszych inwestycji jaka zrealizowana została na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Dzięki niej nie tylko młodzi zawodnicy i zawodniczki będą mogli trenować w komfortowych warunkach, ale wzrośnie również prestiż bytomskiego tenisa. Dzisiaj, 19 kwietnia uroczyście otwarto nową halę tenisową.

Rozpoczynamy modernizację stadionu miejskiego przy Olimpijskiej

Modernizacja stadionu miejskiego to kluczowa inwestycja dla miasta. Skorzystają z niej nie tylko piłkarze Polonii, ale wszyscy mieszkańcy Bytomia, dlatego ogromnie się cieszę, że umowa na jej realizację została podpisana – mówił podczas konferencji prasowej /10 kwietnia/ Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

Biegacze uczczą Święto Konstytucji 3 Maja

Coroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bytomiu nie mogą się obejść bez tradycyjnego biegu ulicami naszego miasta. Bieg Konstytucji to od wielu lat jedna z najważniejszych imprez sportowych w Bytomiu, w której udział biorą biegacze z całego Górnego Ślaska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Czarni Bytom podsumowali sportowy rok

Czarni Bytom podsumowali sportowy rok Data publikacji: 19 grudnia 2017To był wyjątkowy rok dla Czarnych Bytom. Tytuły Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek, indywidualne tytuły Mistrzów Polski, a także medale Mistrzostw Europy i Pucharu Europy oraz świata. To dorobek klubu Czarnych Bytom, który wczoraj, 18 grudnia podsumował obfitujący w sukcesy sportowy rok.

Podczas uroczystej gali w Hali Czarnych Bytom przy ul. Łużyckiej nie zabrakło przedstawicieli miasta, na czele z prezydentem Bytomia Damianem Bartylą, ale także zawodników, trenerów, działaczy i sponsorów klubu, który co roku osiąga sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

Gratuluję zawodnikom, zawodniczkom, trenerom i działaczom za rok pełen sukcesów. Wasze osiągnięcia świadczą nie tylko o tym, że Czarni Bytom to jeden z najlepszych klubów judo w Polsce, ale również przedkładają się one na promocję naszego miasta, które w tej dyscyplinie ma się czym pochwalić
– mówił podczas wczorajszego spotkania Damian Bartyla, prezydenta Bytomia. Dziękuję również wszystkim, którzy wspierają bytomskie judo. Dzięki Waszej pomocy klub może się rozwijać, a zawodnicy szlifować swoje talenty – dodał prezydent Bartyla.

Przypomnijmy, że w 2017 rok Czarni Bytom zakończą mając na koncie tytuły Drużynowych Mistrzów Polski Seniorów i Seniorek, medalami mistrzostw świata – Natalia Kropska /srebrny medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Chile/, medalami pucharu Europy, między innymi: złoto Łukasza Golusa w Bratysławie, brąz Kamila Grabowskiego w Saarbrucken czy pucharu świata – Beata Pacut w Mińsku. Warto dodać, że wśród wyróżniających się w tym roku judoków i judoczek byli jeszcze: Paulina Dziopa, Ewa Konieczny, Patryk Łoziak, Daria Tymann, Karolina Głogowska, a także Dominik Majowski oraz Sonia Lniany.

Warto dodać również, że w Bytomiu zorganizowano również wiele imprez sportowych, wśród których najważniejszą był Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo, czyli Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego w Hali na Skarpie, gdzie zaprezentowało się ponad 300 zawodników i zawodniczek z najlepszych polskich klubów judo.

Przypomnijmy, że Czarni Bytom są jednym z najlepszych i najsilniejszych kadrowo klubów judo w Polsce. Nasi judocy i judoczki od lat biorą udział w najważniejszych imprezach sportowych na świecie: mistrzostwach Europy, świata, pucharze świata i igrzyskach olimpijskich. Przykładem są tutaj Paweł Zagrodnik – uczestnik IO 2012 w Londynie czy Arleta Podolak – uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.