Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 października 2018, Ireny, Kleopatry, Jana

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Czarni Bytom podsumowali sportowy rok

Czarni Bytom podsumowali sportowy rok Data publikacji: 19 grudnia 2017To był wyjątkowy rok dla Czarnych Bytom. Tytuły Drużynowych Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorek, indywidualne tytuły Mistrzów Polski, a także medale Mistrzostw Europy i Pucharu Europy oraz świata. To dorobek klubu Czarnych Bytom, który wczoraj, 18 grudnia podsumował obfitujący w sukcesy sportowy rok.

Podczas uroczystej gali w Hali Czarnych Bytom przy ul. Łużyckiej nie zabrakło przedstawicieli miasta, na czele z prezydentem Bytomia Damianem Bartylą, ale także zawodników, trenerów, działaczy i sponsorów klubu, który co roku osiąga sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych.

Gratuluję zawodnikom, zawodniczkom, trenerom i działaczom za rok pełen sukcesów. Wasze osiągnięcia świadczą nie tylko o tym, że Czarni Bytom to jeden z najlepszych klubów judo w Polsce, ale również przedkładają się one na promocję naszego miasta, które w tej dyscyplinie ma się czym pochwalić
– mówił podczas wczorajszego spotkania Damian Bartyla, prezydenta Bytomia. Dziękuję również wszystkim, którzy wspierają bytomskie judo. Dzięki Waszej pomocy klub może się rozwijać, a zawodnicy szlifować swoje talenty – dodał prezydent Bartyla.

Przypomnijmy, że w 2017 rok Czarni Bytom zakończą mając na koncie tytuły Drużynowych Mistrzów Polski Seniorów i Seniorek, medalami mistrzostw świata – Natalia Kropska /srebrny medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Chile/, medalami pucharu Europy, między innymi: złoto Łukasza Golusa w Bratysławie, brąz Kamila Grabowskiego w Saarbrucken czy pucharu świata – Beata Pacut w Mińsku. Warto dodać, że wśród wyróżniających się w tym roku judoków i judoczek byli jeszcze: Paulina Dziopa, Ewa Konieczny, Patryk Łoziak, Daria Tymann, Karolina Głogowska, a także Dominik Majowski oraz Sonia Lniany.

Warto dodać również, że w Bytomiu zorganizowano również wiele imprez sportowych, wśród których najważniejszą był Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo, czyli Memoriał im. Józefa Wiśniewskiego w Hali na Skarpie, gdzie zaprezentowało się ponad 300 zawodników i zawodniczek z najlepszych polskich klubów judo.

Przypomnijmy, że Czarni Bytom są jednym z najlepszych i najsilniejszych kadrowo klubów judo w Polsce. Nasi judocy i judoczki od lat biorą udział w najważniejszych imprezach sportowych na świecie: mistrzostwach Europy, świata, pucharze świata i igrzyskach olimpijskich. Przykładem są tutaj Paweł Zagrodnik – uczestnik IO 2012 w Londynie czy Arleta Podolak – uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.