Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Czarni Bytom najlepsi w Polsce!

Czarni Bytom najlepsi w Polsce! Data publikacji: 25 września 2017Judocy i judoczki Czarnych Bytom po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych w Polsce. Podczas rozgrywanych w Opolu Mistrzostwach Polski dwukrotnie sięgnęli drużynowo po złote medale, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Do tego nasi reprezentanci dorzucili jeszcze osiem medali indywidualnie, wygrywając tym samym klasyfikację medalową.

Indywidualnie złote medale wywalczyli w Opolu: Kamil Grabowski /kategoria powyżej 100 kg/ oraz Sonia Lniany /kategoria do 63 kg/. Srebrne krążki przywieźli: Beata Pacut /kategoria do 78 kg/ oraz Łukasz Golus /kategoria do 66 kg/. Brązowe medale z kolei wywalczyli: Daria Tymann /kategoria do 78 kg/, Paulina Dziopa /kategoria do 78 kg/, Patryk Łoziak /kategoria do 60 kg/ oraz Kacper Kaczor /kategoria do 66 kg/.

Tym samym nasi judocy i judoczki wywalczyli dziesięć medali /osiem indywidualnie, dwa drużynowo/, w tym aż cztery złote.

Drużynowo nasze zespoły wystąpiły w składzie:

Kobiety - Beata Pacut, Daria Tymann, Paulina Dziopa, Barbara Białas, Wiktoria Marciniak, Sonia Lniany, Marta Wykupil, Anna Borowska,
Karolina Pieńkowska

Mężczyźni - Kamil Grabowski, Grzegorz Słabiak, Grzegorz Kłoczko, Hubert Maglewski, Dominik Majowski, Piotr Kuczera, Paweł Drzymał, Sebastian Gwóźdź, Patryk Walczyk, Łukasz Golus, Kacper Kaczor, Patryk Łosiak.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: GKS Czarni Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.