Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 stycznia 2019, Fabian, Sebastian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt

Cyrk jest śmieszny? Nie dla zwierząt Data publikacji: 3 stycznia 2019Cyrki z udziałem zwierząt nie będą mogły występować na terenach należących do miasta. Dziś /3 stycznia/ prezydent Mariusz Wołosz podpisał zarządzenie w tej sprawie.

Podpisany dokument zakazuje udostępniania nieruchomości należących do miasta na potrzeby objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. Zarządzenie wprowadza także zakaz dystrybucji biletów i promocji tego rodzaju wydarzeń przez Urząd Miejski w Bytomiu oraz inne miejskie jednostki organizacyjne.

Bytom jest już kolejnym miastem, które zdecydowało się na taki krok. Do tej pory zakaz organizowania przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt wprowadziły m.in. Warszawa, Wrocław, Poznań, Słupsk, Łódź, Kołobrzeg, Bielsko Biała i Legnica.

Autor: AK
Zdjęcia: www.sxc.hu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.