Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2018, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Ćwierć miliona na gabinety higienistyczne w szkołach

Ćwierć miliona na gabinety higienistyczne w szkołach Data publikacji: 27 listopada 2017Dotacja w wysokości prawie 250 tys. zł na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej trafi jeszcze w tym roku do trzydziestu ośmiu bytomskich szkół. 

Gabinety profilaktyki zdrowotnej nazywane przez uczniów pokojem higienistki lub gabinetem pielęgniarskim, są bardzo ważnym elementem szkolnego życia. Dzięki dotacji Wojewody Śląskiego zostaną wyposażone m.in. w nowe meble i sprzęt medyczny.

Mimo krótkiego terminu na składanie wniosków o przekazanie dotacji na ten cel, udało nam się pozyskać potrzebne środki. Stawiamy na jakość, dlatego planujemy zakup nowoczesnego i nieinwazyjnego sprzętu diagnostycznego, który znacznie poprawi efektywność świadczonych na terenie szkół usług medycznych - mówi Alicja Skowrońska z Wydziału Edukacji UM.

Przyznawanie środków na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w bytomskich szkołach reguluje ustawa z 15 września 2017 r. o szczególnych rozwiązaniach zapewniających poprawę jakości i dostępności świadczeń opieki zdrowotnej.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.