Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 października 2017, Urszuli, Celiny, Hilarego

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Ćwierć miliona dla żłobka

Ćwierć miliona dla żłobka Data publikacji: 12 lutego 2017Nowe podjazdy, szersze drzwi i nowoczesne wyposażenie w postaci mebli i pomocy dydaktycznych – to tylko część zmian czekających Żłobek Miejski nr 1, które rozpoczną się dzięki rządowym i unijnym dofinansowaniom.

Przypomnijmy, że żłobek przy ul. Łużyckiej 6 a może przyjąć do 75 dzieci w trzech grupach wiekowych. Choć jest dobrze wyposażony, nie był jednak przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych maluchów. Wkrótce się to zmieni, a wszystko za sprawą projektu „Przyjazny, bezpieczny nasz drugi dom”, który uzyskał unijne dofinasowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Za ponad 216 tys. zł. (dofinansowanie ponad 190 tys. zł) powstanie 5 miejsc dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. W pierwszej kolejności wykonane zostaną nowe podjazdy, poszerzone i wymienione będą też drzwi. Ekipy remontowe zajmą się też wymianą podłogi. Na małych niepełnosprawnych podopiecznych, będą czekać też nowe pomoce dydaktyczne i zabawki.

Dobrze wyposażony żłobek daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa, że ich pociechy przebywają w przyjaznym otoczeniu, zwłaszcza jeśli mówimy o rodzicach borykających się z chorobą dziecka – mówi Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Bytomiu. Projekt ten nie tylko zwiększa kompleksowość systemu usług opiekuńczych, uwzględniając wymogi opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi, ale daje szansę rodzicom na powrót do pracy, z której zrezygnowali wraz z pojawieniem się choroby dziecka – dodaje.

Warto zaznaczyć, że program zakłada nie tyko remont, ale też świadczenie usług opiekuńczych od 1 lipca 2017 r. dla dzieci do lat 3 ze stwierdzoną niepełnosprawnością w formie odpowiedniej do ich potrzeb. Przewidziano nie tylko zatrudnienie dodatkowego personelu, ale także dodatkowe zajęcia wspomagające rozwój dzieci m.in. zajęcia kompensacyjno-ruchowe, muzykoterapię czy dogoterapię – mówi Jarosław Więcław.

Zasady rekrutacji do projektu zostaną ogłoszone do 28 lutego, a szczegółowe informacje dostępne będą na stronie:http://www.zlobekm1-bytom.ehost.pl/ oraz pod nr telefonu: 32 280 04 02. Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2018 r.

Dodatkowy zastrzyk gotówki dla Żłobka Miejskiego nr 1, popłynie z rządowego źródła w ramach dotacji z programu Maluch Plus 2017 wspierającego rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Kwota dofinansowania w wysokości prawie 39 tys. zł. zostanie przekazana na bieżącą działalność placówki związaną z utrzymaniem 30 miejsc utworzonych w 2012 roku.
 
log pr.jpgslaskie pozytywna energia.jpgUE.jpg
Projekt „Przyjazny, bezpieczny nasz drugi dom” uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu nr RPSL.08.01.03-IZ.01-24-05CE/15, RPO WSL 2014-2020, Oś priorytetowa VIII Regionalne Kadry gospodarki oparte na wiedzy; Działanie 8.1. Wspieranie rozwoju warunków do godzenia życia zawodowego i prywatnego; Poddziałanie 8.1.3 Zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat.

Autor: AK
Zdjęcia: www.zlobekm1.bytom.ehost.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.