Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
19 marca 2018, Józef, Bogdan, Marek

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ćwierć miliona dla żłobka

Ćwierć miliona dla żłobka Data publikacji: 12 lutego 2017Nowe podjazdy, szersze drzwi i nowoczesne wyposażenie w postaci mebli i pomocy dydaktycznych – to tylko część zmian czekających Żłobek Miejski nr 1, które rozpoczną się dzięki rządowym i unijnym dofinansowaniom.

Przypomnijmy, że żłobek przy ul. Łużyckiej 6 a może przyjąć do 75 dzieci w trzech grupach wiekowych. Choć jest dobrze wyposażony, nie był jednak przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych maluchów. Wkrótce się to zmieni, a wszystko za sprawą projektu „Przyjazny, bezpieczny nasz drugi dom”, który uzyskał unijne dofinasowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Za ponad 216 tys. zł. (dofinansowanie ponad 190 tys. zł) powstanie 5 miejsc dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. W pierwszej kolejności wykonane zostaną nowe podjazdy, poszerzone i wymienione będą też drzwi. Ekipy remontowe zajmą się też wymianą podłogi. Na małych niepełnosprawnych podopiecznych, będą czekać też nowe pomoce dydaktyczne i zabawki.

Dobrze wyposażony żłobek daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa, że ich pociechy przebywają w przyjaznym otoczeniu, zwłaszcza jeśli mówimy o rodzicach borykających się z chorobą dziecka – mówi Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Bytomiu. Projekt ten nie tylko zwiększa kompleksowość systemu usług opiekuńczych, uwzględniając wymogi opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi, ale daje szansę rodzicom na powrót do pracy, z której zrezygnowali wraz z pojawieniem się choroby dziecka – dodaje.

Warto zaznaczyć, że program zakłada nie tyko remont, ale też świadczenie usług opiekuńczych od 1 lipca 2017 r. dla dzieci do lat 3 ze stwierdzoną niepełnosprawnością w formie odpowiedniej do ich potrzeb. Przewidziano nie tylko zatrudnienie dodatkowego personelu, ale także dodatkowe zajęcia wspomagające rozwój dzieci m.in. zajęcia kompensacyjno-ruchowe, muzykoterapię czy dogoterapię – mówi Jarosław Więcław.

Zasady rekrutacji do projektu zostaną ogłoszone do 28 lutego, a szczegółowe informacje dostępne będą na stronie:http://www.zlobekm1-bytom.ehost.pl/ oraz pod nr telefonu: 32 280 04 02. Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2018 r.

Dodatkowy zastrzyk gotówki dla Żłobka Miejskiego nr 1, popłynie z rządowego źródła w ramach dotacji z programu Maluch Plus 2017 wspierającego rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Kwota dofinansowania w wysokości prawie 39 tys. zł. zostanie przekazana na bieżącą działalność placówki związaną z utrzymaniem 30 miejsc utworzonych w 2012 roku.
 
log pr.jpgslaskie pozytywna energia.jpgUE.jpg
Projekt „Przyjazny, bezpieczny nasz drugi dom” uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu nr RPSL.08.01.03-IZ.01-24-05CE/15, RPO WSL 2014-2020, Oś priorytetowa VIII Regionalne Kadry gospodarki oparte na wiedzy; Działanie 8.1. Wspieranie rozwoju warunków do godzenia życia zawodowego i prywatnego; Poddziałanie 8.1.3 Zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat.

Autor: AK
Zdjęcia: www.zlobekm1.bytom.ehost.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.