Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 grudnia 2017, Olimpia, Łukasz, Jolanta

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Już jest świąteczny rozkład jazdy KZK GOP

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP w okresie weekendu przedświątecznego /16-17 grudnia/ oraz w okresie świąt i zimowej przerwy świątecznej 23 grudnia – 1 stycznia wprowadził zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej i tramwajowej.

Kolejny odcinek Strzelców Bytomskich przebudowany

Kosztem ponad 730 tysięcy zł przebudowany został kolejny odcinek jednej z głównych ulic naszego miasta. Zakończyły się właśnie prace na odcinku ul. Strzelców Bytomskich od wiaduktu kolejowego /przy dawnej KWK „Powstańców Śląskich”/ do ul. Objazdowej.

Wokół zdrowia seniora

To temat przewodni konferencji „Zdrowie Seniora”, która 15 grudnia odbędzie się w Urzędzie Miejskim w Bytomiu. Podczas niej poruszone zostaną kwestie związane z chorobą  Alzheimera, chorobami narządu wzroku i słuchu oraz zaburzeniami równowagi ciała.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Szósta edycja Mieszkania dla Młodych

Dziewięć kolejnych lokali mieszkalnych czeka na chętnych do ich wynajęcia w ramach szóstej edycji programu „Mieszkania dla Młodych” w Bytomiu. Są to mieszkania do remontu, który najemca musi wykonać we własnym zakresie i na własny koszt przed zawarciem umowy najmu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Ćwierć miliona dla żłobka

Ćwierć miliona dla żłobka Data publikacji: 12 lutego 2017Nowe podjazdy, szersze drzwi i nowoczesne wyposażenie w postaci mebli i pomocy dydaktycznych – to tylko część zmian czekających Żłobek Miejski nr 1, które rozpoczną się dzięki rządowym i unijnym dofinansowaniom.

Przypomnijmy, że żłobek przy ul. Łużyckiej 6 a może przyjąć do 75 dzieci w trzech grupach wiekowych. Choć jest dobrze wyposażony, nie był jednak przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych maluchów. Wkrótce się to zmieni, a wszystko za sprawą projektu „Przyjazny, bezpieczny nasz drugi dom”, który uzyskał unijne dofinasowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Za ponad 216 tys. zł. (dofinansowanie ponad 190 tys. zł) powstanie 5 miejsc dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. W pierwszej kolejności wykonane zostaną nowe podjazdy, poszerzone i wymienione będą też drzwi. Ekipy remontowe zajmą się też wymianą podłogi. Na małych niepełnosprawnych podopiecznych, będą czekać też nowe pomoce dydaktyczne i zabawki.

Dobrze wyposażony żłobek daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa, że ich pociechy przebywają w przyjaznym otoczeniu, zwłaszcza jeśli mówimy o rodzicach borykających się z chorobą dziecka – mówi Jarosław Więcław, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Bytomiu. Projekt ten nie tylko zwiększa kompleksowość systemu usług opiekuńczych, uwzględniając wymogi opieki nad dziećmi niepełnosprawnymi, ale daje szansę rodzicom na powrót do pracy, z której zrezygnowali wraz z pojawieniem się choroby dziecka – dodaje.

Warto zaznaczyć, że program zakłada nie tyko remont, ale też świadczenie usług opiekuńczych od 1 lipca 2017 r. dla dzieci do lat 3 ze stwierdzoną niepełnosprawnością w formie odpowiedniej do ich potrzeb. Przewidziano nie tylko zatrudnienie dodatkowego personelu, ale także dodatkowe zajęcia wspomagające rozwój dzieci m.in. zajęcia kompensacyjno-ruchowe, muzykoterapię czy dogoterapię – mówi Jarosław Więcław.

Zasady rekrutacji do projektu zostaną ogłoszone do 28 lutego, a szczegółowe informacje dostępne będą na stronie:http://www.zlobekm1-bytom.ehost.pl/ oraz pod nr telefonu: 32 280 04 02. Projekt będzie realizowany do końca czerwca 2018 r.

Dodatkowy zastrzyk gotówki dla Żłobka Miejskiego nr 1, popłynie z rządowego źródła w ramach dotacji z programu Maluch Plus 2017 wspierającego rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Kwota dofinansowania w wysokości prawie 39 tys. zł. zostanie przekazana na bieżącą działalność placówki związaną z utrzymaniem 30 miejsc utworzonych w 2012 roku.
 
log pr.jpgslaskie pozytywna energia.jpgUE.jpg
Projekt „Przyjazny, bezpieczny nasz drugi dom” uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu nr RPSL.08.01.03-IZ.01-24-05CE/15, RPO WSL 2014-2020, Oś priorytetowa VIII Regionalne Kadry gospodarki oparte na wiedzy; Działanie 8.1. Wspieranie rozwoju warunków do godzenia życia zawodowego i prywatnego; Poddziałanie 8.1.3 Zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat.

Autor: AK
Zdjęcia: www.zlobekm1.bytom.ehost.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.