Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2018, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Cuda z plastikowej butelki

Cuda z plastikowej butelki Data publikacji: 26 października 2016160 prac zgłoszono do konkursu „Drugie życie butelki PET” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Bytomiu. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, o czym przekonali się jurorzy oceniający przedmioty wykonane z plastikowych butelek. Znamy już autorów zwycięskich prac.

Wśród prac zgłoszonych przez dzieci z przedszkoli oraz uczniów bytomskich szkół znalazły się m.in. oryginalne kwietniki, lampy, skarbonki, wiszące dekoracje przestrzenne, świeczniki, a nawet... odkurzacz.

I miejsce przyznano Zuzannie Sobocie ze Szkoły Podstawowej nr 42, która z butelki PET zrobiła lampkę nocną. Drugie miejsce wywalczyły warcaby wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 46: Mateusza Burego, Antoninę Grabską, Zuzannę Rogułę, Dominikę Swobodę. Trzecie miejsce zdobyli autorzy nietuzinkowego odkurzacza: Bartosz Cieślik i Dylan Cavatassi ze Szkoły Podstawowej nr 45.

Jury wyróżniło też recyklingowego rekina Bartłomieja Orzeszka z Gimnazjum nr 8, anioły wykonane przez Darię Zdulską, Sebastiana Stańczyka, Agnieszkę Szymon z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3, klimatyzator Daniela Przybyły i Łukasza Piszczeli ze Szkoły Podstawowej nr 23, organizer Edyty Gut z Gimnazjum nr 1 oraz wazon z kwiatami Łukasza Okorskiego z SP nr 42.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch.UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.