Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 lipca 2018, Kamil, Robert, Szymon

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Coraz mniej czasu na zgłaszanie pomysłów

Coraz mniej czasu na zgłaszanie pomysłów Data publikacji: 15 czerwca 201630 czerwca mija termin zgłaszania przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Każdy może mieć wpływ na zmianę otoczenia w podobszarach rewitalizacji. W tym celu powinien wypełnić specjalny formularz i wysłać go do Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Przypomnijmy, Bytom przygotowuje się do prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji, a przedsięwzięcia rewitalizacyjne są jego częścią. Mają je zgłaszać przede wszystkim mieszkańcy, bo to oni wiedzą najlepiej, jakie zmiany poprawiłyby jakość ich życia.

Pamiętajmy, że przedsięwzięcie rewitalizacyjne nie może ograniczać się tylko do remontu budynku czy podwórka (niemniej nie można też tego wykluczyć). Osoby, które chciałyby wskazać pomysł rewitalizacyjny, mogą poruszać się w następujących obszarach: przestrzenno - funkcjonalnym, społecznym, gospodarczym, środowiskowym, oraz technicznym (więcej o tym przeczytasz tutaj i tutaj). 

Wiele wskazuje na to, że najwięcej pomysłów wpłynie do nas krótko przed upływem terminu – mówi Izabela Domogała, naczelnik Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich. Mieszkańcy dzwonią do nas, pytają jak poprawnie wypełnić formularz i czy dany pomysł wpisuje się w założenia rewitalizacji – dodaje.

Formularz jest krótki, pomysły trzeba opisać w sposób zwięzły. To znaczy: scharakteryzować problem, wskazać sposób jego rozwiązania, podać, jaki osiągnie efekt. Trzeba też zaznaczyć, kto może (powinien) go realizować, ile to będzie kosztowało (w przybliżeniu), a także, jak zmierzyć rezultat danego projektu.

Należy wypełnić go czytelnie, a następnie przesłać drogą elektroniczną na adres: zp@um.bytom.pl, w tytule podając: „Zgłoszenie pomysłu rewitalizacyjnego” lub złożyć osobiście w: Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2, pok. 128 (parter), w poniedziałki od. 7.30 do 17.30, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.00.

Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca. 

Pobierz formularz

Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.