Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
25 lutego 2018, Wiktor, Cezary, Zygfryd

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Coraz bliżej uchwalenia Gminnego Programu Rewitalizacji

Coraz bliżej uchwalenia Gminnego Programu Rewitalizacji Data publikacji: 28 października 2016Zakończyły się konsultacje społeczne roboczej wersji Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytomianie są zainteresowani, w jakim kierunku podążać będzie ich miasto. Złożyli do dokumentu 80 formularzy z uwagami.

Tak, jak spodziewaliśmy się, najwięcej uwag dotarło do nas przed terminem zakończenia konsultacji – mówi Tomasz Janik, kierownik Referatu Planowania Strategicznego i Funduszy Europejskich.. Najczęściej są to propozycje kolejnych remontów, albo pytania, dlaczego działamy na tych a nie innych obszarach. Ale przychodzili do nas także mieszkańcy Bytomia, żeby doprecyzować jakiś projekt przedsięwzięcia rewitalizacyjnego. Czytali GPR i podpowiadali, że jakiś problem można rozwiązać w sposób inny od tego, przedstawionego w dokumencie.

Wszystkie formularze są teraz analizowane, a na ich podstawie powstanie specjalny raport. Będzie on zawierał listę uwag z komentarzem, które uwagi zostały ujęte w Gminnym Programie Rewitalizacji, a które nie – i dlaczego.

Gminny Program Rewitalizacji jest dokumentem żywym – podkreśla Tomasz Janik. Jest kwintesencją zgłoszonych przez mieszkańców potrzeb. Trzeba jednak pamiętać, że poruszamy się w określonych obszarach, dostosowując działania do wytycznych rządu (np.  Ustawa o rewitalizacji) oraz innych dokumentów programowych (jak Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego na lata 2014-2020).

GPR będzie zawierał listę projektów podstawowych i uzupełniających. Podstawowe to przede wszystkim projekty tzw. twarde (inwestycyjne) – przywracające świetność zdegradowanym budynkom i kwartałom. Na liście projektów priorytetowych znajdą się też projekty miękkie (nieinwestycyjne). To one pełnią wiodącą rolę w planowaniu kompleksowej rewitalizacji, bo służą rozwiązaniu problemów społecznych, występujących w podobszarach rewitalizacji.

Zgodnie z Ustawą o rewitalizacji, GPR zawiera również charakterystykę projektów uzupełniających. Mają one mniejszą skalę oddziaływania, ale mogą wspomóc działania opisane w projektach podstawowych. 

Przypomnijmy, konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji. Bytom 2020+ trwały od 3 do 26 października. Mieszkańcy mogli zgłaszać uwagi do dokumentu na specjalnych formularzach. Pracownicy Referatu Planowania Strategicznego i Funduszy Europejskich udzielali informacji o GPR-ze 8 i 15 października  na Rynku, a 19 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się debata.

O dokumencie będą musieli wypowiedzieć się jeszcze m.in. zarząd województwa śląskiego, wojewoda śląski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, wojewódzki inspektor sanitarny, a także zarządcy dróg i kolei.


W grudniu gotowy dokument trafi pod obrady bytomskich radnych.
Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.