Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Coolturalny Wrzesień w Parku Miejskim

Coolturalny Wrzesień w Parku Miejskim Data publikacji: 14 września 2017Przed nami weekend wypełniony muzyką i dobrą zabawą. W sobotę i niedzielę /16-17 września/ na plenerowej scenie w Parku Miejskim wystąpią Sztywny Pal Azji, Krzysztof Bobecki i plejada gwiazd śląskiej sceny muzycznej.

Wrzesień to cykl wydarzeń kulturalnych, które pod tym wspólnym hasłem będą się odbywać w Parku Miejskim im. F. Kachla. W sobotę, o 18.00 imprezę w amfiteatrze zainauguruje Sztywny Pal Azji – formacja, która na polskiej scenie rockowej występuje już od 30 lat.

Tego wieczoru, o 19.30 wystąpi też Krzysztof Bobecki, finalista 6. edycji The Voice of Poland. Sceniczna charyzma młodego wokalisty i repertuar, na który składają się wpadające w ucho popowo-rockowe kawałki, sprawia, że jego występy porywają publiczność.

Coś dla siebie znajdą też fani biesiadowania po śląsku. W niedzielę, 17 września w ramach Letniej Trasy Koncertowej Radia Piekary na scenie wystąpią: Bożena Mielnik, Duet Karo, Sandra i Joachim Kojowie, Weronika, Zespół Ed-Ka, Tim Fabian oraz Arkadia Band. Impreza rozpocznie się o 17.30 i potrwa do 20.30.

Wstęp wolny.

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.