Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
18 stycznia 2019, Piotr, Malgorzata

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Cleo zaśpiewa na Rynku

Cleo zaśpiewa na Rynku Data publikacji: 21 grudnia 2017Rozświetlone, świąteczne ciężarówki, które znamy z reklam, wirtualna przejażdżka saniami św. Mikołaja oraz koncerty gwiazd – te i wiele innych atrakcji czekać będzie w piątek, 22 grudnia na Rynku na małych i dużych bytomian.

Impreza rozpocznie się o 15.00 i potrwa do 21.00. W tym roku organizatorzy przywiozą jeszcze więcej atrakcji zarówno dla najmłodszych, których z pewnością ucieszy wizyta Mikołaja, jak i nieco starszych, na których czekać będzie moc muzycznych wrażeń.

W ramach finału trasy świątecznych ciężarówek Coca-Cola, o godz. 17.30 na bytomskim Rynku wystąpią Frele, o 18.45 Young Stadium Club, zespół, który muzyczne inspiracje czerpie z indie rocka. Formacja zachowuje jednak swój własny, oryginalny styl, który w połączeniu z wyjątkowym wokalem, tworzy unikalną i dotąd niespotykaną na polskiej scenie muzykę.

O 20.00 na scenie zobaczymy gwiazdę wieczoru – Cleo, wokalistkę pop, która przed trzema laty reprezentowała Polskę na Konkursie Eurowizji z utworem „My Słowianie”. Uśmiech na twarzy najmłodszych i nieco starszych wywołają liczne konkursy. Nie zabraknie też baśniowego pokoju ze Świętym Mikołajem oraz fabryki upominków i osób świątecznych. Tego dnia na Rynku gościć też będą popularni polscy youtuberzy: Maffashion, Abstrachuje.TV i Rezigiusz!

Wydarzenie poprowadzą Maciek Dowbor i Mariusz Kałamaga.
coca plakat.jpg

Autor: AK
Zdjęcia: www.muzyka.onet.pl

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.