Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Przewodniki turystyczne online

Wszystkim, którzy wybierają się na wycieczkę po Bytomiu, polecamy popularne przewodniki turystyczne. Znajdziesz w nich nie tylko informacje o atrakcjach, ale także gotowe propozycje spacerów, ścieżki dydaktyczne, ścieżki spacerowe, trasy turystyczne piesze i rowerowe. 

Ciekawe drzewa Lasu Bytomskiego

Ciekawe drzewa Lasu Bytomskiego Data publikacji: 14 stycznia 2014Ścieżka wyznakowana została w zachodnim fragmencie Lasu Bytomskiego w pobliżu leśniczówki Miechowice. Ma ona ok. 2.2 km długości i tworzy nieregularny romb. Jego wschodni wierzchołek sięga osiedla domków jednorodzinnych na przedłużeniu ul. Relaksowej. wierzchołek północny stanowi skrzyżowanie kilku dróg leśnych i żółtego turystycznego Szlaku im. Z. Kleszczyńskiego, zachodni wierzchołek stanowi kraniec Doliny Trzech Stawów, a południowy – sąsiedztwo Domu Pomocy Społecznej. Ścieżka umożliwia poznanie pospolitych jak i egzotycznych drzew, będących efektem nasadzeń XIX-wiecznych właścicieli tych lasów – rodziny von Tiele-Winckler oraz starostów bytomskich okresu międzywojennego. W drzewostanie występują m.in.: sosna czarna i sosna wejmutka, robinia akacjowa, wiąz górski i polny, klony pospolite, klony jawory i klony polne (paklony), buk zwyczajny odmiany lacinata z liśćmi strzępolistnymi i purpurowy, dąb szypułkowy, czerwony i błotny, limba, daglezja, tulipanowiec amerykański, świerk kłujący i serbski, cypryśnik Lawsona, grujecznik japoński, lipa drobnolistna i choina kanadyjska. Nie brakuje też drzew sędziwych jak na przykład potężnego – jednego z najstarszych w lesie bytomskim – dębu szypułkowego o obwodzie 120 cm i wysokości 27 m.

Oznaczenie - biały kwadrat ze skośnym czerwonym paskiem, długość ok. 2,2 km.

Z przewodnika Edwarda Wieczorka "Bytom i okolice".


Zdjęcia: M. Mazurowski

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.