Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 grudnia 2018, Albina, Zdzislaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Choinkowe ozdoby w stylu eko

Choinkowe ozdoby w stylu eko Data publikacji: 7 listopada 2016Choć do świąt pozostało jeszcze troche czasu, by zdążyć z oryginalną dekoracją bożonarodzeniowego drzewka, warto zacząć przygotowania już teraz. Motywacją do samodzielnego wykonania ozdób choinkowych może być ogłoszony przez Urząd Miejski w Bytomiu konkurs na wykonanie ozdoby choinkowej z... odpadów.

Zadaniem uczestników konkursu (bytomskich przedszkolaków i uczniów) będzie wykonanie ozdoby choinkowej z materiałów wtórnych. Do pracy, którą można wykonać w dowolnej technice i formacie nieprzekraczającym wymiarów 30 cm x 30 cm x 30 cm, należy dołączyć spis rzeczy, jakie zostały użyte do jej wykonania.

Komisja konkursowa weźmie pod uwagę między innymi: samodzielność wykonania pracy, jakość i technikę wykorzystaną do stworzenia  ozdoby oraz kreatywność. A tej ostatniej, śledząc poprzednie konkursy ekoloczne, z pewnością nie brakuje uczestnikom.

Prace wykonane indywidualnie lub grupowo, należy składać tylko 26 listopada od 11.00 do 14.00 w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży recyklingiem, poszerzeniem ich wiedzy ekologicznej dotyczącej obowiązującego systemu zagospodarowania odpadów.

Konkurs ma również na celu rozwijanie uzdolnień plastycznych młodych bytomian i jest gwarancją nie tylko dobrej zabawy, ale też doskonałą lekcją nauki kreatywnego myślenia i działania w zespole.

Pobierz regulamin konkursu oraz oświadczenie

Autor: AK
Zdjęcia: www.dekoeko.com

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.