Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 października 2017, Halki, Filipa, Przybyslawa

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Cech Rzemiosł Różnych przygotuje uczniów do zawodu

Cech Rzemiosł Różnych przygotuje uczniów do zawodu Data publikacji: 7 października 2017135 uczniów bytomskich szkół podpisało w roku szkolny 2017/2018 umowy z Cechem Rzemiosł Różnych w Bytomiu na kształcenie w wybranym zawodzie rzemieślniczym. W piątek, 6 października w siedzibie Cechu przy ul. Pułaskiego uroczyście rozpoczęto rok szkolny w Rzemiośle dla uczniów klas pierwszych.

Uroczystość odbywa się co roku w siedzibie Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu. Biorą w niej udział nie tylko uczniowie rozpoczynający rok szkolny, ale także nauczyciele i dyrektorzy szkół branżowych, gimnazjów i kierownicy szkolenia praktycznego z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Zabrza, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Siemianowic Śląskich, bytomscy i radzionkowscy rzemieślnicy oraz przedstawiciele władz naszego miasta i zaproszeni gości. Wśród nich byli między innymi burmistrz Radzionkowa, Gabriel Tobor oraz prof. Jan Klimek – prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Podczas wczorajszego spotkania przedstawiciele Cechu oraz zaproszeni gości podkreślali, jak ważne jest wyuczenie zawodu rzemieślnika. Bardzo się cieszę, że tak wielu z Was zdecydowało się rozpocząć naukę zawodu rzemieślnika. Wyuczony zawód pozwoli Wam nie tylko rozpocząć pracę po zakończeniu nauki, ale również być może podjąć decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej, czego Wam bardzo życzę – mówił Jan Klimek, prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Rozwój szkolnictwa w kierunku kształcenia przyszłych rzemieślników, a co za tym idzie ich większa liczba na rynku pracy ma ogromne znaczenie dla gospodarki lokalnej i regionalnej – podkreślał podczas uroczystości Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Chciałem Wam również życzyć owocnej nauki i zdobycia wymarzonego zawodu, a Waszym nauczycielom podziękować za zaangażowanie jakie wkładają w Wasze kształcenie – dodał Bartyla.

Podczas piątkowej uroczystości odbyło się pasowanie na ucznia rzemiosła w wybranych zawodach oraz wręczone zostały dyplomy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu i nagrody od rzemieślników dla wyróżniających się uczniów III klas, którzy osiągają sukcesy w nauce.

Warto dodać, że w tym roku nasz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu spisał 135 umów w celu przygotowania zawodowego z uczniami klas I w zawodach: fryzjer, kucharz, cukiernik, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, dekarz, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, sprzedawca, stolarz, ślusarz.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.