Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 marca 2018, Gertruda, Patryk, Zbigniew

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Tu Metropolia - przyjdź, posłuchaj, zabierz głos

Na kolejną otwartą debatę z cyklu „Tu Metropolia”, poświęconą tematyce metropolitalnej, zapraszamy w środę, 14 marca, do Bytomia. Cykl spotkań organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Cech Rzemiosł Różnych przygotuje uczniów do zawodu

Cech Rzemiosł Różnych przygotuje uczniów do zawodu Data publikacji: 7 października 2017135 uczniów bytomskich szkół podpisało w roku szkolny 2017/2018 umowy z Cechem Rzemiosł Różnych w Bytomiu na kształcenie w wybranym zawodzie rzemieślniczym. W piątek, 6 października w siedzibie Cechu przy ul. Pułaskiego uroczyście rozpoczęto rok szkolny w Rzemiośle dla uczniów klas pierwszych.

Uroczystość odbywa się co roku w siedzibie Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu. Biorą w niej udział nie tylko uczniowie rozpoczynający rok szkolny, ale także nauczyciele i dyrektorzy szkół branżowych, gimnazjów i kierownicy szkolenia praktycznego z Bytomia, Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Zabrza, Chorzowa, Rudy Śląskiej i Siemianowic Śląskich, bytomscy i radzionkowscy rzemieślnicy oraz przedstawiciele władz naszego miasta i zaproszeni gości. Wśród nich byli między innymi burmistrz Radzionkowa, Gabriel Tobor oraz prof. Jan Klimek – prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Podczas wczorajszego spotkania przedstawiciele Cechu oraz zaproszeni gości podkreślali, jak ważne jest wyuczenie zawodu rzemieślnika. Bardzo się cieszę, że tak wielu z Was zdecydowało się rozpocząć naukę zawodu rzemieślnika. Wyuczony zawód pozwoli Wam nie tylko rozpocząć pracę po zakończeniu nauki, ale również być może podjąć decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej, czego Wam bardzo życzę – mówił Jan Klimek, prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Rozwój szkolnictwa w kierunku kształcenia przyszłych rzemieślników, a co za tym idzie ich większa liczba na rynku pracy ma ogromne znaczenie dla gospodarki lokalnej i regionalnej – podkreślał podczas uroczystości Damian Bartyla, prezydent Bytomia. Chciałem Wam również życzyć owocnej nauki i zdobycia wymarzonego zawodu, a Waszym nauczycielom podziękować za zaangażowanie jakie wkładają w Wasze kształcenie – dodał Bartyla.

Podczas piątkowej uroczystości odbyło się pasowanie na ucznia rzemiosła w wybranych zawodach oraz wręczone zostały dyplomy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu i nagrody od rzemieślników dla wyróżniających się uczniów III klas, którzy osiągają sukcesy w nauce.

Warto dodać, że w tym roku nasz Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Bytomiu spisał 135 umów w celu przygotowania zawodowego z uczniami klas I w zawodach: fryzjer, kucharz, cukiernik, piekarz, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, dekarz, elektromechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, sprzedawca, stolarz, ślusarz.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.