Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
23 marca 2018, Pelagia, Feliks, Zbyslaw

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Hokeistki z tytułem Mistrza Polski

Bytomskie hokeistki zdobyły dziś /17 marca/ po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski. W decydującym meczu TMH Polonia Bytom pokonała 3:1 zespół GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Weź udział w Bytom Spartan Sprint & Super

Ta jedna z najbardziej ekstremalnych imprez biegowych, która odbywa się w Ameryce Północnej oraz Europie już 24 marca zawita do naszego miasta. Na terenie Armady Golf Club biegacze będą musieli zmierzyć się nie tylko z trudną trasą pełną przeszkód, ale również ze swoimi słabościami.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomskie zespoły cheerleaderskie walczyły o miano najlepszego

Bytomskie zespoły cheerleaderskie walczyły o miano najlepszego Data publikacji: 6 kwietnia 2017Prawie 100 dziewczyn i chłopców z bytomskich szkół podstawowych wzięło udział w II Bytomskim Turnieju Cheerleaderek, który 4 kwietnia odbył się w Szkole Podstawowej nr 45. Najlepszym zespołem okazała się grupa „Czarne pantery” z SP nr 28 oraz „Niezapominajki” z SP nr 28.

W konkursie rywalizowało 15 zespołów cheerleaderskich z bytomskich podstawówek, które zaprezentowały układy taneczno – akrobatyczne w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Ich występy oceniało profesjonalne jury w składzie: Aleksandra Zgolińska – sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Katarzyna Oliwa – instruktor aerobiku oraz Barbara Wadowska – nauczyciel sztuki i muzyki w Gimnazjum nr 7.

Turniej zdominowały zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Bytomiu, które wygrały obie kategorie. W grupie starszej /klasy IV-VI/ pierwsze miejsce wytańczyły „Czarne pantery” z SP nr 28. II miejsce zajął zespół „Dark side” z SP nr 16, zaś trzecią pozycję -  drużyna „Stars Girls”.

W grupie młodszej /klasy I-III/ jednogłośnie wygrał zespół „Niezapominajki” z SP nr 28, zaś II miejsce wywalczyły tancerki z zespołu „Silesian Girl” z SP nr 45. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna „Mini Flex” i „Iskierki Cheerleaderki”.

Organizatorem II Bytomskiego Turnieju Cheerleaderek była Szkoła Podstawowa nr 45 w Bytomiu.

Galeria zdjęć:Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Klaudia Świtała/SP nr 45 w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.