Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomskie targi edukacyjne po raz dziewiętnasty

Bytomskie targi edukacyjne po raz dziewiętnasty Data publikacji: 26 kwietnia 2017Z dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów z Bytomia, ale też sąsiednich miast, spotkały się Targi Edukacyjne organizowane w ramach 10. Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Imprezę po raz dziewiętnasty zorganizowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.

W tym roku na targach pojawiło się 56 wystawców, wśród których znalazły się uniwersytety (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny), politechniki (Politechnika Śląska, Politechnika Krakowska., Politechnika Częstochowska). Na zainteresowanych czekały też stoiska prawie wszystkich szkół wyższych naszego regionu oraz wielu szkół policealnych i innych placówek edukacyjnych.

Uczniowie klas maturalnych mogli zasięgnąć informacji u „źródła” - porozmawiać z pracownikami dydaktycznymi i studentami, przejrzeć najnowsze informatory, zaopatrzyć się w broszury i ulotki informacyjne. Doradcy Powiatowego Urzędu Pracy zapoznawali z ofertą lokalnego rynku pracy i możliwościami zdobycia kwalifikacji. Można było też zasięgnąć informacji u przedstawicieli Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.

Targi Edukacyjne w Bytomiu to dobra marka i jedna z największych imprez edukacyjnych tego typu w regionie. To świetna okazja do zaprezentowania potencjału edukacyjnego województwa śląskiego i promocji Bytomia.

Patronat nad imprezą objął prezydent Damian Bartyla.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. SMS

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.