Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 w Bytomiu

Urząd Miejski w Bytomiu informuje, że rekrutacja do przedszkoli miejskich/oddziałów przedszkolnych w szkołach, organizacyjnie podległych przedszkolom rozpocznie się od 5 marca 2018 roku.

Bytomskie targi edukacyjne po raz dziewiętnasty

Bytomskie targi edukacyjne po raz dziewiętnasty Data publikacji: 26 kwietnia 2017Z dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów z Bytomia, ale też sąsiednich miast, spotkały się Targi Edukacyjne organizowane w ramach 10. Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Imprezę po raz dziewiętnasty zorganizowali uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego.

W tym roku na targach pojawiło się 56 wystawców, wśród których znalazły się uniwersytety (Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny), politechniki (Politechnika Śląska, Politechnika Krakowska., Politechnika Częstochowska). Na zainteresowanych czekały też stoiska prawie wszystkich szkół wyższych naszego regionu oraz wielu szkół policealnych i innych placówek edukacyjnych.

Uczniowie klas maturalnych mogli zasięgnąć informacji u „źródła” - porozmawiać z pracownikami dydaktycznymi i studentami, przejrzeć najnowsze informatory, zaopatrzyć się w broszury i ulotki informacyjne. Doradcy Powiatowego Urzędu Pracy zapoznawali z ofertą lokalnego rynku pracy i możliwościami zdobycia kwalifikacji. Można było też zasięgnąć informacji u przedstawicieli Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej.

Targi Edukacyjne w Bytomiu to dobra marka i jedna z największych imprez edukacyjnych tego typu w regionie. To świetna okazja do zaprezentowania potencjału edukacyjnego województwa śląskiego i promocji Bytomia.

Patronat nad imprezą objął prezydent Damian Bartyla.

Autor: AK
Zdjęcia: arch. SMS

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.