Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 sierpinia 2018, Nora, Joachim, Roch

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Muzyczne lato w Parku Miejskim

Przez kolejne dwa miesiące w każdą niedzielę bytomski Park Miejski będzie rozbrzmiewać muzyką: klezmerską, rosyjską, grecką czy włoską.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Ponad stuletnia historia Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, jak również jego okazałe zbiory to najlepsza wizytówka dla instytucji, która od lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, dokumenty historyczne oraz wysokiej rangi dzieła sztuki.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu Rozbark

Podstawową misją i założeniem instytucji artystycznej jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego, wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu (jak pantomima, balet klasyczny, taniec uliczny itp.).

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika

Kronika to centrum sztuki współczesnej zajmujące się eksplorowaniem związków pomiędzy współczesną teorią i praktyką artystyczną a muzyką, polityką i naukami spoełczymi, edukacją, teatrem, filmem, alternatywną turystyką, dizajnem i architekturą.

Opera Śląska

Dorobek bytomskiej Opery to ponad 260 premier oper, operetek i baletów, w tym wiele pozycji prapremierowych. W repertuarze utrzymuje się ok. 30 tytułów.

Bytomskie Centrum Kultury

Pragniemy, aby kultura w naszym mieście stanowiła nie tylko atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego, ale przemiany w kierunku odrodzenia się Bytomia w sektorze kultury.

Więcej kultury, proszę!

Zapraszamy do regularnego śledzenia i aktywnego korzystania z portalu kulturalnybytom.pl, który jest częścią projektu System Informacji Kulturalnej Bytomia. Znajdziemy na nim przejrzysty kalendarz z opisem imprez odbywających się w naszym mieście.

Bytomskie święto rodziny

Bytomskie święto rodziny Data publikacji: 28 maja 2017Dzisiejszy koncert to godne uhonorowanie 10- lecia Święta oraz jego bytomskiej historii. Bytom Rodzinne Muzykowanie to stały element programu miejskiego świętowania – powiedziała Aneta Latacz, Wiceprezydent Bytomia podczas jubileuszowych obchodów X Metropolitalnego Święta Rodziny.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja Metropolitarnego Święta Rodziny była pod hasłem „Rodzina źródłem miłości”. Bytomska odsłona wydarzenia odbyła się wczoraj /27 maja/ w Teatrze Rozbark.

Wzorem lat ubiegłych, podczas Bytom Rodzinnego Muzykowania, w pierwszej części koncertu wystąpili uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi, a także przedstawiciele bytomskich instytucji kulturalnych i artystycznych w programach ułożonych specjalnie z okazji X Metropolitalnego Święta Rodziny . Nad programem czuwała bytomska artystka, członkini kwartetu Akademos, Aleksandra Batog.

Przygotowano również prezentację z warsztatów „Malowania światłem i cieniem – rodzinnych warsztatów malowania piaskiem” zrealizowanych dzień wcześniej (26 maja) przez Muzeum Górnośląskie.


Galeria zdjęć:Autor: Arkadiusz Janocha
Zdjęcia: Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.