Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2018, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Platforma konsultacji

Informacja o wszczęciu procedury konsultacyjnej projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dot. działalności statutowej ngo. Konsultacje uznaje się za ważne bez względu na liczbę podmiotów biorących w nich udział. Ich wynik jest zawsze brany pod uwagę, nie jest jednak wiążący dla organów miasta.

Małe Granty

Małe granty – oferty złożone przez ngo na realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, których wartość nie przekracza 10.000 zł, a okres realizacji wynosi do 90 dni. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Zapraszamy.

Portal organizacji pozarządowych.

Portal dla organizacji oraz osób zainteresowanych życiem społecznym: wiadomości, ogłoszenia, praca, wolontariat, fundusze.

Bytomskie Stowarzyszenie wyróżnione

Bytomskie Stowarzyszenie wyróżnione Data publikacji: 1 grudnia 2016Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium” zostało laureatem „Dyplomu Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2016”. Wyróżnienie członkowie Stowarzyszenia odebrali 18 listopada podczas wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki, które odbyły się w Żarkach.

Dyplom nadaje się osobom fizycznym oraz instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, przedsiębiorcom, organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w województwie śląskim. W tym roku docenione zostały starania bytomskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”, które od wielu lat stara się przywrócić świetność obiektom militarnym pochodzących z okresu II wojny światowej.

Stowarzyszenie posiada obecnie 35 obiektów, z czego ponad połowa jest wyremontowana i przystosowana do obsługi zwiedzających. "Pro Fortalicium" prowadzi również szeroko zakrojoną działalność edukacyjną skierowaną do dzieci i młodzieży, jak również jest organizatorem wielu masowych imprez historyczno-plenerowych, współpracując na tym polu z władzami samorządowymi, jak i z Wojskiem Polskim. Prowadzi także działalność publikacyjną, wydając do dnia dzisiejszego kilkanaście publikacji, w tym cykliczne wydawany Śląski Rocznik Forteczny. "Pro Fortalicium" działa na terenie województw śląskiego i mazowieckiego.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM w Bytomiu

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.