Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 kwietnia 2017, Aleks, Grzegorz, Aleksander

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Z książką mi do twarzy, czyli X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki

Parada bajkowych postaci, książkowy misz-masz, w którym nie zabraknie bibliotecznych quizów i warsztatów z książką w roli głównej, a nawet modny ostatnio escape room, znalazły się w programie jubileuszowej 10. edycji Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Impreza potrwa od 24 do 27 kwietnia.

Ruszyła rekrutacja do przedszkoli

 W Bytomiu ruszyła elektroniczna rekrutacja do przedszkoli miejskich. W naborze podstawowym, który potrwa do 5 maja,  uczestniczy 41 miejskich placówek.

X Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki 2017

W dniach 24 - 27 kwietnia br. odbędzie się X  edycja Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2017, którego tematem przewodnim będzie  "Z książką mi do twarzy".

Bytomskie Spotkania Europejskie: po co nam ten angielski?

Bytomskie Spotkania Europejskie: po co nam ten angielski? Data publikacji: 19 kwietnia 2017Angielski to nie tylko język nauki czy biznesu. To język, dzięki któremu dogadamy się w każdym zakątku świata. O tym dlaczego warto się go uczyć już od najmłodszych lat, będzie mowa już w środę 26 kwietnia podczas Bytomskich Spotkań Europejskich.

Młodzi doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż starając się o pracę np. w instytucjach unijnych muszą komunikować się w języku angielskim. Wiedzą też, że znajomość języków to prawdziwe okno na świat, innych ludzi, ich kraje i kulturę. Motywacji do nauki angielskiego mają więc dużo, my damy im jeszcze więcej – mówi Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich, która poprowadzi zajęcia wraz z nauczycielkami SP nr 5: Moniką Sawką i Magdaleną Janus.

Spotkanie rozpocznie się o 12.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 5 przy al. Legionów. Bytomskie Spotkania Europejskie 2017 odbywają się pod Honorowym Patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Autor: AK
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom, fot.: Rafał Klimkiewicz

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.