Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
21 września 2018, Hipolit, Mateusz, Daria

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Bytomskie Spotkania Europejskie: O sztuce dyplomacji i nie tylko

Bytomskie Spotkania Europejskie: O sztuce dyplomacji i nie tylko Data publikacji: 4 lutego 2017Ciekawie zapowiada się lutowa odsłona Bytomskich Spotkań Europejskich- cyklu warsztatów wykładów i prelekcji, dzięki którym młodzi poznają mechanizmy związane z demokracją, społeczeństwem obywatelskim czy rozwojem osobistym. Koleje spotkanie już 13 lutego o 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się na czym polega sztuka dyplomacji, kim są osoby, które przeprowadzają szereg rozmów, dążąc do załatwiania najbardziej skomplikowanych spraw międzynarodowych na drodze pokojowej.

Postaramy się przybliżyć młodym ludziom, jak wygląda na co dzień praca dyplomatów i na konkretnych przykładach pokazać jak istotną rolę odgrywają w polityce. Porozmawiamy o historii dyplomacji, a także o protokole dyplomatycznym – mówi Magdalena Bosek z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich.

Z kolei 20 lutego, uczniowie wezmą udział w spotkaniu „Moja droga do kariery”, w ramach którego zaplanowano wykład dotyczący możliwości pracy w instytucjach unijnych. Młodzi dowiedzą się jakie wymagania trzeba spełniać, aby pomyślnie przejść proces rekrutacji. Druga część spotkania poświęcona zostanie zawodowi kontrolera ruchu lotniczego.

Gościem specjalnym będzie Witold Naturski, przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce, Kierownik Wydziału Informacji i Komunikacji Społecznej Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Cykl spotkań, nad którymi honorowy patronat po raz kolejny objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, potrwa do listopada.

Zobacz plakat


Plan spotkań

Autor: AK

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.