Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
26 maja 2018, Filip, Paulina, Marianna

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

OSI zmienia Bytom. Remont Beceku za ponad 7 mln zł

Prawie 7,8 mln zł będzie kosztował remont Bytomskiego Centrum Kultury (wartość projektu). Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a ich efekty będzie można zobaczyć z początkiem 2019r. To kolejny budynek w mieście remontowany w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji ze środków unijnych.

Było biuro, będzie mieszkanie! Propozycja dla młodych

Dwa czterdziestometrowe lokale czekają na młodych bytomian! Kiedyś były biurami, ale TBS przekształci je w mieszkania. Bytom testuje pierwszy model dostępnego mieszkalnictwa w ramach projektu pilotażowego rewitalizacji. Chętni mogą zgłaszać się do 28 maja.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom apeluje do premiera Morawieckiego w sprawie odpadów

Prawie 300 podpisów w trzy godziny. Bytomianie poparli dziś (10 maja) apel Damiana Bartyli, prezydenta Bytomia do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie zmiany przepisów Ustawy o odpadach i licznie podpisywali się pod petycją.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomskie podwórka - jaki efekt konsultacji?

Bytomskie podwórka - jaki efekt konsultacji? Data publikacji: 1 lutego 2018Spacery inwentaryzacyjne i badawcze, spotkania z licealistami i z mieszkańcami na ulicach - Bytomskie Mieszkania podsumowują dziś konsultacje społeczne w ramach projektu "Bytomskie Podwórka". O 17.00 w Centrum Gorczyckiego (przy parafii św. Jacka) będzie można przekonać się, jaki pomysł na odnowę bytomskich podwórek mają mieszkańcy.

Konsultacje społeczne dotyczące bytomskich podwórek to kolejne działanie, które ma na celu odnowę przestrzeni, ale zgodnie z oczekiwaniem bytomian. Dlatego w ciągu kilku ostatnich tygodni konsultanci firmy Pronobis Studio, na zlecenie miasta, spotykali się z bytomianami i pytali ich, jakich konkretnie zmian oczekują w najbliższym otoczeniu. Chodzi i przestrzeń przy ulicach: Piłsudskiego 15, 34-36, 38, 40, 42, 44, 50; Kwietniewskiego 23; Żeromskiego 32, 34, 36, 38; Piekarskiej 27, 43, 45; Katowickiej 11-13, 34, 60 i Siemianowickiej 16-18, 18b.

Po zakończonych konsultacjach powstanie Program funkcjonalno-użytkowy, który będzie pomocny przy wyłonieniu wykonawcy remontu podwórek. Dodajmy, że dokumentacja niezbędna jest także przy składaniu wniosku o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. Miasto planuje go złożyć jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Pieniądze będą pochodziły ze środków unijnych w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Wstępnie dofinansowanie oszacowane jest na ok. 19 mln zł.Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.