Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
17 stycznia 2019, Marian, Jan, Antoni

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Żałoba narodowa po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza

Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę, 19 stycznia. Zgodnie z decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od piątku, 18 stycznia od godziny 17.00, do soboty, 19 stycznia do godziny 19.00 w kraju będzie obowiązywać żałoba narodowa.

Bytomianie uczcili pamięć Pawła Adamowicza

Minutą ciszy bytomianie uczcili dzisiaj, 15 stycznia pamięć zmarłego wczoraj Pawła Adamowicza. Wielu mieszkańców w milczeniu zapaliło znicze i modliło się za prezydenta Gdańska. Przypomnijmy, że w niedzielę, 13 stycznia doszło do brutalnego ataku na Pawła Adamowicza, w wyniku którego kilkanaście godzin później zmarł.

Rekordowy finał w Bytomiu

W minioną niedzielę, już po raz 27. Bytom i cała Polska, pokazali, że warto pomagać. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w tym roku w naszym mieście obfitował w wiele atrakcji.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomskie podwórka - jaki efekt konsultacji?

Bytomskie podwórka - jaki efekt konsultacji? Data publikacji: 1 lutego 2018Spacery inwentaryzacyjne i badawcze, spotkania z licealistami i z mieszkańcami na ulicach - Bytomskie Mieszkania podsumowują dziś konsultacje społeczne w ramach projektu "Bytomskie Podwórka". O 17.00 w Centrum Gorczyckiego (przy parafii św. Jacka) będzie można przekonać się, jaki pomysł na odnowę bytomskich podwórek mają mieszkańcy.

Konsultacje społeczne dotyczące bytomskich podwórek to kolejne działanie, które ma na celu odnowę przestrzeni, ale zgodnie z oczekiwaniem bytomian. Dlatego w ciągu kilku ostatnich tygodni konsultanci firmy Pronobis Studio, na zlecenie miasta, spotykali się z bytomianami i pytali ich, jakich konkretnie zmian oczekują w najbliższym otoczeniu. Chodzi i przestrzeń przy ulicach: Piłsudskiego 15, 34-36, 38, 40, 42, 44, 50; Kwietniewskiego 23; Żeromskiego 32, 34, 36, 38; Piekarskiej 27, 43, 45; Katowickiej 11-13, 34, 60 i Siemianowickiej 16-18, 18b.

Po zakończonych konsultacjach powstanie Program funkcjonalno-użytkowy, który będzie pomocny przy wyłonieniu wykonawcy remontu podwórek. Dodajmy, że dokumentacja niezbędna jest także przy składaniu wniosku o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. Miasto planuje go złożyć jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Pieniądze będą pochodziły ze środków unijnych w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Wstępnie dofinansowanie oszacowane jest na ok. 19 mln zł.Autor: Iwona Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.