Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
24 lutego 2018, Maciej, Bogusz, Modest

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Dodatkowy punkt poboru opłat czynny w poniedziałki

Z uwagi na zbliżające się terminy płatności należności budżetowych informujemy, że poza stale funkcjonującymi w Urzędzie Miejskim przy ul. Parkowej 2 kasami w pokoju 110A i pokoju 120, uruchomiono w kasie w pokoju 213 dodatkowy punkt poboru opłat.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

Szukamy policjanta z powołania

Jeśli spotkałeś policjanta, którego zaangażowanie i profesjonalizm pomogły ci w trudnej sytuacji, zgłoś go do konkursu „Policjant z powołania”. Ruszyła właśnie kolejna edycja konkursu nad którym patronat objęli: Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Karol Fajer i prezydent Bytomia Damian Bartyla.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomskie podwórka - jaki efekt konsultacji?

Bytomskie podwórka - jaki efekt konsultacji? Data publikacji: 1 lutego 2018Spacery inwentaryzacyjne i badawcze, spotkania z licealistami i z mieszkańcami na ulicach - Bytomskie Mieszkania podsumowują dziś konsultacje społeczne w ramach projektu "Bytomskie Podwórka". O 17.00 w Centrum Gorczyckiego (przy parafii św. Jacka) będzie można przekonać się, jaki pomysł na odnowę bytomskich podwórek mają mieszkańcy.

Konsultacje społeczne dotyczące bytomskich podwórek to kolejne działanie, które ma na celu odnowę przestrzeni, ale zgodnie z oczekiwaniem bytomian. Dlatego w ciągu kilku ostatnich tygodni konsultanci firmy Pronobis Studio, na zlecenie miasta, spotykali się z bytomianami i pytali ich, jakich konkretnie zmian oczekują w najbliższym otoczeniu. Chodzi i przestrzeń przy ulicach: Piłsudskiego 15, 34-36, 38, 40, 42, 44, 50; Kwietniewskiego 23; Żeromskiego 32, 34, 36, 38; Piekarskiej 27, 43, 45; Katowickiej 11-13, 34, 60 i Siemianowickiej 16-18, 18b.

Po zakończonych konsultacjach powstanie Program funkcjonalno-użytkowy, który będzie pomocny przy wyłonieniu wykonawcy remontu podwórek. Dodajmy, że dokumentacja niezbędna jest także przy składaniu wniosku o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. Miasto planuje go złożyć jeszcze w pierwszym kwartale tego roku. Pieniądze będą pochodziły ze środków unijnych w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji. Wstępnie dofinansowanie oszacowane jest na ok. 19 mln zł.Autor: iwo

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.