Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
16 października 2017, Florentyny, Ambrozego, Gawla

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Trwają inwestycje drogowe w ramach Budżetu Obywatelskiego

Ponad 1 mln zł kosztują inwestycje drogowe, które w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 realizuje MZDiM. Trzy z nich już zostały zrealizowane, zaś pozostałe mają zostać oddane do użytku w październiku i listopadzie. Najważniejsze to: przebudowa ul. Fałata, budowa parkingu przy ul. Modrzewiowej oraz przy ul. Reptowskiej 53-57.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Rodzina na zakręcie. Kampania przeciw przemocy

Bytom rozpoczął drugą odsłonę projektu „Drogowskaz dla rodzin” dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Tym razem duży nacisk położony jest na budowanie relacji pomiędzy opiekunami w rodzinach.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Bytomskie Nagrody Europejskie wręczone

Bytomskie Nagrody Europejskie wręczone Data publikacji: 22 czerwca 2017Rangę tegorocznej edycji Parkowej Nocy Świętojańskiej podniosła w środę uroczystość wręczania Bytomskiej Nagrody Europejskiej. Podobnie, jak w ostatnich latach uhonorowano wybitne osobowości, które swoją działalnością publiczną, pracą, talentem i osiągnięciami rozsławiają nasze miasto w kraju i poza jego granicami.

W tym roku kapituła postanowiła wyróżnić Orkiestrę Muzyki Nowej, wokalistkę Katarzynę Moś oraz architektów - Przema Łukasika i Łukasza Zagałę.

- Niezmiernie się cieszę, że grono zacnych laureatów Nagrody powiększa się o tak wspaniałych ambasadorów Bytomia - zaznaczył Damian Bartyla, prezydent miasta.

Bytomska Nagroda Europejska przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności na arenie międzynarodowej, dla związanych z Bytomiem osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do propagowania ideałów współpracy i jedności między mieszkańcami Europy.

Od 2005 roku nagroda została przyznana m.in.: Operze Śląskiej, prof. dr hab. n. med. Aleksandrowi Sieroniowi, prof. Janowi Drabinie, prof. Jerzemu Buzkowi, a roku ubiegłym nagrodą tą zostali uhonorowani: Państwowe Szkoły Budownictwa w Bytomiu oraz Lucjan Goczoł.

Orkiestra Muzyki Nowej Jest współtworzona przez muzyków bytomskiego środowiska muzycznego i na przestrzeni 20 lat swojego istnienia stała się zespołem prowadzącym bardzo aktywną działalność artystyczną, cieszącym się renomą w europejskim środowisku muzycznym. Zespół jest zapraszany na najważniejsze festiwale muzyczne w kraju i zagranicą, ma w swoim dorobku dziesiątki nagrań dla renomowanych rozgłośni radiowych i wytwórni fonograficznych. Od 2014 roku Orkiestra Muzyki Nowej realizuje własny cykl koncertowy w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, prezentując w każdym sezonie programy, z których część jest nagrywana i prezentowana w II Programie Polskiego Radia.

Kolejni laureaci - Przemo Łukasik (bytomianin) i Łukasz Zagała w 1997 roku założyli autorską pracownię architektoniczną Medusa Group, która angażuje się w szereg multidyscyplinarnych projektów związanych z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Projekty Medusa Group zdobywają uznanie i nagrody na całym świecie, a do najważniejszych należą: Property Design Awadrs 2017 w kategorii „Design Wnętrze – Centrum Handlowe”: Hala Koszyki w Warszawie, Eurobuild Awards w Architekturze 2016 – Workspace Solution of the Year / Poland - Atrium 1 – Powierzchnia Biurowa Skanska, nominacja do nagrody Mies van der Rohe 2015 Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i Ogród różańcowy przy kościele św. Jacka w Bytomiu, Grand Prix w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2012.

Ostatnia z nagrodzonych - Kasia Moś ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2005 z piosenką „I Wanna Know”, napisana specjalnie dla niej przez Roberta Jansona, zakwalifikowała się do udziału w polskich eliminacjach eurowizji.  W 2011, podczas półrocznego kontraktu w Las Vegas, współpracowała m.in. z Kelly Osbourne, Mýą i Carmen Electrą, a także z amerykańską aktorką Evą Longorią. W 2012 wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu Must Be the Music, którego została finalistką. W październiku 2015 ukazała się jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana Inspination. W lutym 2017 roku wydała singel „Flashlight”, który zapowiada jej drugi album studyjny. Z utworem zakwalifikowała się do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji i ostatecznie została reprezentantką Polski w 62 Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie, w którego finale wystąpiła 13 maja tego roku.

 

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.