Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Bytom płaci za pomysły!

10 tysięcy złotych za pomysł! Tyle płaci Bytom osobom kreatywnym, które mają receptę na bolączki miasta w obszarze społecznym. Wystarczy dobra idea i jej uzasadnienie - resztą, czyli realizacją pomysłu zajmie się już ktoś inny.

Rusza kolejna edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta Bytomia

Prezydent Bytomia i Bytomska Rada Biznesu zapraszają bytomskich przedsiębiorców do udziału w konkursie na Firmę Roku i Mikrofirmę Roku.

W Bytomiu przebudują drogi za prawie 14 mln

Jeszcze w tym roku przebudowane zostaną ul. Katowicka, Frenzla, skrzyżowanie ul. Wrocławskiej i Reja oraz Aleja Jana Pawła II. W sumie na realizację tych inwestycji miasto wyda prawie 14 mln zł, z czego aż 10 mln pochodzi z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Pierwsze przetargi ruszą już w marcu.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomskie Nagrody Europejskie wręczone

Bytomskie Nagrody Europejskie wręczone Data publikacji: 22 czerwca 2017Rangę tegorocznej edycji Parkowej Nocy Świętojańskiej podniosła w środę uroczystość wręczania Bytomskiej Nagrody Europejskiej. Podobnie, jak w ostatnich latach uhonorowano wybitne osobowości, które swoją działalnością publiczną, pracą, talentem i osiągnięciami rozsławiają nasze miasto w kraju i poza jego granicami.

W tym roku kapituła postanowiła wyróżnić Orkiestrę Muzyki Nowej, wokalistkę Katarzynę Moś oraz architektów - Przema Łukasika i Łukasza Zagałę.

- Niezmiernie się cieszę, że grono zacnych laureatów Nagrody powiększa się o tak wspaniałych ambasadorów Bytomia - zaznaczył Damian Bartyla, prezydent miasta.

Bytomska Nagroda Europejska przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności na arenie międzynarodowej, dla związanych z Bytomiem osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do propagowania ideałów współpracy i jedności między mieszkańcami Europy.

Od 2005 roku nagroda została przyznana m.in.: Operze Śląskiej, prof. dr hab. n. med. Aleksandrowi Sieroniowi, prof. Janowi Drabinie, prof. Jerzemu Buzkowi, a roku ubiegłym nagrodą tą zostali uhonorowani: Państwowe Szkoły Budownictwa w Bytomiu oraz Lucjan Goczoł.

Orkiestra Muzyki Nowej Jest współtworzona przez muzyków bytomskiego środowiska muzycznego i na przestrzeni 20 lat swojego istnienia stała się zespołem prowadzącym bardzo aktywną działalność artystyczną, cieszącym się renomą w europejskim środowisku muzycznym. Zespół jest zapraszany na najważniejsze festiwale muzyczne w kraju i zagranicą, ma w swoim dorobku dziesiątki nagrań dla renomowanych rozgłośni radiowych i wytwórni fonograficznych. Od 2014 roku Orkiestra Muzyki Nowej realizuje własny cykl koncertowy w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, prezentując w każdym sezonie programy, z których część jest nagrywana i prezentowana w II Programie Polskiego Radia.

Kolejni laureaci - Przemo Łukasik (bytomianin) i Łukasz Zagała w 1997 roku założyli autorską pracownię architektoniczną Medusa Group, która angażuje się w szereg multidyscyplinarnych projektów związanych z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Projekty Medusa Group zdobywają uznanie i nagrody na całym świecie, a do najważniejszych należą: Property Design Awadrs 2017 w kategorii „Design Wnętrze – Centrum Handlowe”: Hala Koszyki w Warszawie, Eurobuild Awards w Architekturze 2016 – Workspace Solution of the Year / Poland - Atrium 1 – Powierzchnia Biurowa Skanska, nominacja do nagrody Mies van der Rohe 2015 Centrum Edukacyjno-Kulturalne im. Ks. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego i Ogród różańcowy przy kościele św. Jacka w Bytomiu, Grand Prix w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego 2012.

Ostatnia z nagrodzonych - Kasia Moś ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W 2005 z piosenką „I Wanna Know”, napisana specjalnie dla niej przez Roberta Jansona, zakwalifikowała się do udziału w polskich eliminacjach eurowizji.  W 2011, podczas półrocznego kontraktu w Las Vegas, współpracowała m.in. z Kelly Osbourne, Mýą i Carmen Electrą, a także z amerykańską aktorką Evą Longorią. W 2012 wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu Must Be the Music, którego została finalistką. W październiku 2015 ukazała się jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana Inspination. W lutym 2017 roku wydała singel „Flashlight”, który zapowiada jej drugi album studyjny. Z utworem zakwalifikowała się do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji i ostatecznie została reprezentantką Polski w 62 Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie, w którego finale wystąpiła 13 maja tego roku.

 

Galeria zdjęć:Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: Hubert Klimek/UM Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.