Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
14 grudnia 2017, Alfred, Izydor

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

W piątek, 15 grudnia otwarcie lodowiska sezonowego na pl. Sobieskiego

Dla miłośników jazdy na łyżwach mamy dobrą wiadomość. W piątek, 15 grudnia otwarte zostanie lodowisko odkryte na pl. Jana III Sobieskiego, które co roku cieszy się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród młodych bytomian. Zapraszamy w piątkowe popołudnie od godz. 16.00 na sezonową ślizgawkę.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomskie hokeistki zdominowały rundę zasadniczą PLHK

Bytomskie hokeistki zdominowały rundę zasadniczą PLHK Data publikacji: 2 lutego 2017Pierwsze miejsce, 63. punkty na koncie i automatyczny awans do półfinału play-off PLHK. Tak można podsumować w skrócie rundę zasadniczą w wykonaniu hokeistek TMH Polonia Bytom. Teraz nasze dziewczyny czekają na rywala w półfinale, z którym powalczą o awans do finału. Jego stawką będzie złoty medal Mistrzostw Polski.

Nasze hokeistki były zdecydowanym liderem podczas rozgrywek rundy zasadniczej, wyprzedzając zespoły: GKS-u Stoczniowiec Gdańsk, Naprzodu Janów, Atomówek Tychy czy Unii Oświęcim. 4 lutego rozpoczną się pierwsze mecze ćwierćfinałowe play-off. Zgodnie z regulaminem rozgrywek, dzięki zajęciu pierwszego miejsca w tabeli, Polonistki nie biorą udziału w ćwierćfinałach, bowiem automatycznie awansowały do półfinału.

Mecze ćwierćfinałowe rozegrany zostaną 4 i 18 lutego, tak więc przeciwnika bytomianek poznamy dopiero za niecałe trzy tygodnie.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.