Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 lipca 2018, Czeslaw, Hieronim, Fryderyk

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

3,2 mln zł na termomodernizację dwóch hal sportowych

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace termomodernizacyjne w dwóch halach sportowych w Bytomiu. Remont przejdzie hala przy ul. Kosynierów 15 w Szombierkach oraz przy ul. Strzelców Bytomskich na Stroszku. Realizacja kolejnych inwestycji sportowych możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto środków z Unii Europejskiej.

Weź udział w jubileuszowym 10. Półmaratonie Bytomskim

Bieganie to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w naszym kraju. W Polsce co roku organizuje się setki imprez, gdzie miłośnicy biegania mogą sprawdzić możliwości swojego organizmu. Jedną z nich jest Bytomski Półmaraton, którego jubileuszowa dziesiąta edycja odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 15 września.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomskie hokeistki na zgrupowaniu kadry narodowej

Bytomskie hokeistki na zgrupowaniu kadry narodowej Data publikacji: 23 marca 2017Osiem hokeistek TMH Polonia Bytom zostało powołanych na zgrupowanie kadry narodowej, która dzisiaj, 23 marca rozpoczęła przygotowania w Katowicach do Mistrzostw Świata Seniorek Dywizji I Grupy B.

Wśród powołanych hokeistek z Bytomia są: Klaudia Chrapek, Patrycja Sfora, Alicja Wcisło, Magdalena Czaplik, Klaudia Kaleja, Karolina Późniewska, Wiktoria Dziwok i Oliwia Tomczok. Przypomnijmy, że nasze dziewczyny niedawno zdobyły tytuł Mistrzyń Polski sezonu 2016/2017 i z pewnością będą stanowić trzon reprezentacji Polski, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Seniorek Dywizji I Grupy B w Katowicach.

Mistrzostwa Świata Seniorek Dywizji I Grupy B w Katowicach rozegrane zostaną od 8 do 14 kwietnia. Rywalkami Polek będą drużyny: Chin, Kazachstanu, Słowacji, Włoch i Łotwy.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: TMH Polonia Bytom

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.