Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomskie hokeistki bliżej złota

Bytomskie hokeistki bliżej złota Data publikacji: 12 marca 2018Dopiero po dogrywce hokeistki TMH Polonia Bytom pokonały 10 marca na wyjeździe zespół GKS-u Stoczniowiec Gdańsk w pierwszym finałowym meczu, którego stawką jest Mistrzostwo Polski. Zwycięstwo 4:3 oznacza, że jeśli w najbliższą sobotę nasze dziewczyny wygrają, zdobędą kolejny tytuł mistrzowski.

Sobotni mecz świetnie rozpoczęły nasze dziewczyny, które po pierwszej tercji prowadziły 2:0. W trzeciej tercji było nawet 3:1 dla bytomianek, jednak hokeistki z Gdańska odrobiły stratę i doprowadziły do remisu 3:3. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, a w niej lepsze okazały się Polonistki, które ostatecznie wygrały 4:3.

Dzięki zwycięstwu bytomianki stoją przed kolejną szansą zdobycia tytułu Mistrza Polski. Rewanżowy mecz odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 marca o 19.00 na lodowisku przy ul. Pułaskiego 71. Jeśli nasze dziewczyny wygrają zdobędą tytuł mistrzowski, w przeciwnym razie w niedzielę, 18 marca również o 19.00 rozegrany zostanie w Bytomiu trzeci, decydujący mecz.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.