Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wigilia ze świątecznym barszczem

Pieką się już pierniki, powstają świąteczne ozdoby, które będzie można zakupić na bożonarodzeniowym stoisku, a młodzi wykonawcy biorą udział w próbach do jasełek. To przygotowania Bytomskiej Wigilii, która odbędzie się w czwartek, 20 grudnia przy ul. Dworcowej 7.

Prezydent Mariusz Wołosz upublicznia wystąpienia pokontrolne NIK

W trosce o przejrzystość administracji, upubliczniamy wystąpienia pokontrolne, jakie sporządziła NIK po kontroli „Wybranych aspektów funkcjonowania Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.”.  – powiedział podczas dzisiejszej /6 grudnia/ konferencji prasowej, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Uwaga mieszkańcy! W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu będzie nieczynny

W wigilię, 24 grudnia Urząd Miejski w Bytomiu /ul. Parkowa 2 i ul. Smolenia 35/ oraz Urząd Stanu Cywilnego /ul. Olejniczaka 22/ będą nieczynne.

Bytomskie projekty rekomendowane do ZIT

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4, Ochotnicza Straż Pożarna w Suchej Górze, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 2 – które ubiegają się o dofinansowanie na termomodernizację budynków – zostały wybrane do rekomendacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Rozbark - budowa promenady wchodzi w decydujący etap

Widać już pierwsze efekty prac, jakie realizowane są na Rozbarku. To właśnie tam w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji MZZiGK w Bytomiu realizuje inwestycję wartą około 12 mln zł. Jednym z jej elementów jest budowa promenady po dawnej kolei wąskotorowej, która ma połączyć ul. Pszczyńską z ul. Alojzjanów.

JAKOŚĆ POWIETRZA

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomski szpital na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Data publikacji: 9 marca 2018Innowacjom w wyrobach medycznych poświęcony był panel dyskusyjny z udziałem doktora Jerzego Pieniążka, dyrektora bytomskiej „Czwórki”, podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Do panelu zostali zaproszeni także pacjenci, u których zastosowano nowoczesne metody leczenia. Wśród nich był Jan Chmiel – u którego zoperowano kręgozmyk z użyciem implantu Slider.

IMG_4077.JPG
Przypomnijmy, Slider to implant wymyślony przez dr Lechosława Ciupika, polskiego naukowca z Zielonej Góry. Wynalazek został dopracowany m.in. przez neurochirurgów z Bytomia, pod przewodnictwem dr Jerzego Pieniążka. Jest rejestrowany i chroniony w kilkunastu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Turcji, Rosji, Kanadzie, a nawet w Chinach.

Jednym z pacjentów zoperowanych w bytomskim szpitalu tą metodą był właśnie Jan Chmiel. Żyłem z bólem kilkanaście lat – opowiadał pacjent. Nasilał się przy każdym kroku, nie mogłem chodzić, musiałem często odpoczywać. Do operacji namówiła mnie córka. Ból minął, chodzę bez problemów.

IMG_4059.JPG

Zanim jednak Slider wszedł na sale operacyjne świata, kręgozmyk leczono innymi sposobami. Dłużej trwały operacje, jak i powrót pacjentów do zdrowia. Wszystkie techniki, które stosowaliśmy przez lata lecząc kręgozmyk, nie zadowalały nas – mówił dr Jerzy Pieniążek. Dlatego poprosiliśmy o pomoc dra Lechosława Ciupika z Zielonej Góry, by pomyślał nad nową technologią. Któregoś dnia pokazał nam coś, co rewolucyjnie zmienia myślenie o leczeniu kręgozmyku.

Dr Pieniążek podkreślał, że prace nad innowacjami w medycynie trwają wiele lat. Niemniej pomysł, upór, wytrwałość i doskonała kadra badawcza skutkują produktami, które cieszą się uznaniem poza granicami naszego kraju, tak jak na przykład implant In-Swing, na który patent kupili Amerykanie.

IMG_4084.JPG

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: I. Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.