Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
20 marca 2018, Aleksandra, Klaudia, Anatol

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Utrudnienia drogowe na ul. Wrocławskiej

Kierowcy korzystający na co dzień z ul. Wrocławskiej będą musieli przygotować się na utrudnienia drogowe. Od 21 marca /od godzin porannych/ na ul. Wrocławskiej /odcinek od ul. Reja do ul. Konstytucji/ będzie prowadzony, w związku z występującymi szkodami górniczymi, remont wiaduktu drogowego.

Uwaga mieszkańcy! 30 marca Urząd Miejski i USC będą nieczynne

W dniu 30 marca /Wielki Piątek/ Urząd Stanu Cywilnego i Urząd Miejski w Bytomiu będą nieczynne za wyjątkiem Powiatowej Komisji Lekarskiej realizującej kwalifikację wojskową, która mieści się w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Smolenia 35. Ponadto 31 marca /Wielka Sobota/ USC nie będzie pełnił dyżuru /w sprawie zgonów/.

Uwaga! Zmiana siedziby Biura Terenowego ZUS w Bytomiu

Ważna zmiana dla klientów bytomskiego Biura Terenowego ZUS. Od 1 kwietnia nowa siedziba biura będzie znajdowała się w budynku przy ul. Karola Miarki 8. Dotychczasowa placówka mieszcząca się w budynku przy ul. Sądowej 8 zakończy działalność 31 marca.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomski szpital na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Data publikacji: 9 marca 2018Innowacjom w wyrobach medycznych poświęcony był panel dyskusyjny z udziałem doktora Jerzego Pieniążka, dyrektora bytomskiej „Czwórki”, podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Do panelu zostali zaproszeni także pacjenci, u których zastosowano nowoczesne metody leczenia. Wśród nich był Jan Chmiel – u którego zoperowano kręgozmyk z użyciem implantu Slider.

IMG_4077.JPG
Przypomnijmy, Slider to implant wymyślony przez dr Lechosława Ciupika, polskiego naukowca z Zielonej Góry. Wynalazek został dopracowany m.in. przez neurochirurgów z Bytomia, pod przewodnictwem dr Jerzego Pieniążka. Jest rejestrowany i chroniony w kilkunastu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Turcji, Rosji, Kanadzie, a nawet w Chinach.

Jednym z pacjentów zoperowanych w bytomskim szpitalu tą metodą był właśnie Jan Chmiel. Żyłem z bólem kilkanaście lat – opowiadał pacjent. Nasilał się przy każdym kroku, nie mogłem chodzić, musiałem często odpoczywać. Do operacji namówiła mnie córka. Ból minął, chodzę bez problemów.

IMG_4059.JPG

Zanim jednak Slider wszedł na sale operacyjne świata, kręgozmyk leczono innymi sposobami. Dłużej trwały operacje, jak i powrót pacjentów do zdrowia. Wszystkie techniki, które stosowaliśmy przez lata lecząc kręgozmyk, nie zadowalały nas – mówił dr Jerzy Pieniążek. Dlatego poprosiliśmy o pomoc dra Lechosława Ciupika z Zielonej Góry, by pomyślał nad nową technologią. Któregoś dnia pokazał nam coś, co rewolucyjnie zmienia myślenie o leczeniu kręgozmyku.

Dr Pieniążek podkreślał, że prace nad innowacjami w medycynie trwają wiele lat. Niemniej pomysł, upór, wytrwałość i doskonała kadra badawcza skutkują produktami, które cieszą się uznaniem poza granicami naszego kraju, tak jak na przykład implant In-Swing, na który patent kupili Amerykanie.

IMG_4084.JPG

Autor: iwo
Zdjęcia: I. Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.