Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
22 czerwca 2018, Paulina, Jan, Tomasz

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Wakacyjne warsztaty dla dzieci

Wakacyjne warsztaty już od poniedziałku, 25 czerwca! Zapraszamy młodych filmowców, sportowców, muzyków, kuglarzy, malarzy, ekologów i konstruktorów latawców do Becekobusa, który znów wyruszy na ulice Bytomia. Sprawdzajcie rozkład jazdy i zapisujcie się na zajęcia. Dobra zabawa gwarantowana!

Miłośnicy militariów zjechali do Bytomia

Ziemia drżąca pod kołami wojskowych pojazdów. Ryk silników i huk wystrzałów. Już po raz czternasty miłośnicy militariów z całego kraju przyjechali do naszego miasta, by zaprezentować bytomskiej publiczności swoją kolekcję uzbrojenia.

Walczymy z mafią śmieciową

Nasze postulaty to nie tylko puste słowa na papierze. To konkretne propozycje, których wprowadzenie w krótkim czasie pozwoli rozwiązać problem nielegalnego składowania odpadów – mówił prezydent Damian Bartyla podczas dzisiejszej /12 czerwca/ konferencji prasowej.

Aktualizacja powiadomień o stanie jakości powietrza w województwie śląskim


Gwiazdy zjadą do Bytomia!

Na te kilka dni wypełnionych muzyką z niecierpliwością czekają miłośnicy dobrej zabawy z Bytomia i okolic. Znamy już nazwiska gwiazd, które wystąpią 21-24 czerwca podczas tegorocznych Dni Bytomia.

Internetowy Serwis Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej

BIIP w szerokim znaczeniu obejmuje elementy oprogramowania, sprzęt, zasoby ludzkie i finansowe oraz procedury postępowania dotyczące wykorzystywania gromadzonych w urzędzie danych opisujących przestrzeń Bytomia.

Biuletyn Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to system stron internetowych służący powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi do informacji publicznej.

Bytomski szpital na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych

Data publikacji: 9 marca 2018Innowacjom w wyrobach medycznych poświęcony był panel dyskusyjny z udziałem doktora Jerzego Pieniążka, dyrektora bytomskiej „Czwórki”, podczas III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Do panelu zostali zaproszeni także pacjenci, u których zastosowano nowoczesne metody leczenia. Wśród nich był Jan Chmiel – u którego zoperowano kręgozmyk z użyciem implantu Slider.

IMG_4077.JPG
Przypomnijmy, Slider to implant wymyślony przez dr Lechosława Ciupika, polskiego naukowca z Zielonej Góry. Wynalazek został dopracowany m.in. przez neurochirurgów z Bytomia, pod przewodnictwem dr Jerzego Pieniążka. Jest rejestrowany i chroniony w kilkunastu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Turcji, Rosji, Kanadzie, a nawet w Chinach.

Jednym z pacjentów zoperowanych w bytomskim szpitalu tą metodą był właśnie Jan Chmiel. Żyłem z bólem kilkanaście lat – opowiadał pacjent. Nasilał się przy każdym kroku, nie mogłem chodzić, musiałem często odpoczywać. Do operacji namówiła mnie córka. Ból minął, chodzę bez problemów.

IMG_4059.JPG

Zanim jednak Slider wszedł na sale operacyjne świata, kręgozmyk leczono innymi sposobami. Dłużej trwały operacje, jak i powrót pacjentów do zdrowia. Wszystkie techniki, które stosowaliśmy przez lata lecząc kręgozmyk, nie zadowalały nas – mówił dr Jerzy Pieniążek. Dlatego poprosiliśmy o pomoc dra Lechosława Ciupika z Zielonej Góry, by pomyślał nad nową technologią. Któregoś dnia pokazał nam coś, co rewolucyjnie zmienia myślenie o leczeniu kręgozmyku.

Dr Pieniążek podkreślał, że prace nad innowacjami w medycynie trwają wiele lat. Niemniej pomysł, upór, wytrwałość i doskonała kadra badawcza skutkują produktami, które cieszą się uznaniem poza granicami naszego kraju, tak jak na przykład implant In-Swing, na który patent kupili Amerykanie.

IMG_4084.JPG

Autor: Iwona Wronka
Zdjęcia: I. Wronka

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.