Choose language:

Witamy na stronach internetowych miasta Bytom
15 grudnia 2018, Nina, Celina, Walerian

Mapa miasta Kontakt Dla mediów Druki Związek Subregionu Centralnego

Chcesz wiedzieć co się dzieje w mieście? Zajrzyj do kalendarza imprez miejskich

Szczegółowy kalendarz imprez i wydarzeń miejskich, jakie odbywają się w Bytomiu dostępny jest już w zakładce „Kultura” i „Sport” na miejskiej stronie internetowej. W kalendarzu znajdziecie nie tylko gdzie i kiedy odbywa się interesująca Was impreza, ale również jej organizatora.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu

Bytom jest miastem, w którego dziejach złotymi literami zapisały się liczne zwycięstwa bytomskich sportowców. Na kartach historii miasta nie brak sukcesów m.in. w piłce nożnej, hokeju, judo, tenisie stołowym, a także tych najnowszych – sukcesów na ringu bokserskim czy lekkoatletycznych. 

Bytomski Sport w IV lidze

Bytomski Sport w IV lidze Data publikacji: 14 lipca 2017W czwartek, 13 lipca odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Śląskiego Związku Piłki Nożnej, na którym zarząd związku podjął decyzję o dołączeniu do IV ligi bytomskiej drużyny. Drużyna reprezentowana przez Bytomski Sport została przydzielona do II grupy śląskiej IV ligi. Podopieczni Jacka Trzeciaka swoje zmagania rozpoczną 12.08 o godzinie 17:00 meczem przy ul. Olimpijskiej przeciwko drużynie Odra Centrum Wodzisław Śląski.

Ze względu na mnożące się długi K.S. „Polonia” Bytom S.A. oraz kary narzucane przez PZPN oraz FIFA m.in. minus 12 punktów oraz kara pieniężna co najmniej 60 tysięcy franków szwajcarskich, zostały podjęte działania ratowania Polonii Bytom. Dlatego powstał Bytomski Sport i jest to zupełnie nowy podmiot, natomiast stawiana w stan upadłości układowej Polonia nadal będzie rozmawiała i spłacała wszystkich wierzycieli.
Prezydent Bytomia Damian Bartyla oraz prezes spółki Krzysztof Bochnia chcą, żeby drużyna nawiązywała do tradycji Polonii, używała nazwy i herbu dwukrotnego mistrza Polski. Pierwszy mały sukces nowych władz Bytomskiego Sportu jakim jest otrzymanie zgody na występy w IV lidze już jest, teraz pozostały kwestie formalne i oczekiwanie na kolejne sukcesy.

Trenerem drużyny jest dobrze znany wśród kibiców oraz legenda Polonii Jacek Trzeciak. Zawodnicy trenują od początku lipca i rozegrali już dwa mecze kontrolne. Teraz trener wraz ze sztabem będzie wiedział na co musi przygotować swój zespół i przygotować kadrę zawodników. Według zapewnień władz klubu drużyna ma się opierać głównie na wychowankach Polonii Bytom. Z tego też powodu spółka Bytomski Sport zdecydowała się przejąć przyszłość Bytomskiej Piłki, czyli 16 drużyn młodzieżowych, które mają zapewnić rozwój klubu w drodze o powrót do piłkarskiej elity.

Rozgrywki rozpoczną się 12 sierpnia, gdzie Bytomski Sport zagra w meczu domowym z kolejnym zasłużonym śląskim klubem, który także występował w ekstraklasie Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Ostatni mecz tych drużyn rozegrano w ekstraklasie w sezonie 2009/2010 i przy Olimpijskiej padł wtedy remis 1:1. Klub zapowiada, że w tym sezonie drużyna z „Olimpu” zamierza walczyć o awans do III ligi.

 Lista drużyn występujących w II grupie IV Ligi Śląskiej w sezonie 2017/2018 prezentuje się następująco:
1.      TYSKI SPORT II S.A.
2.      TS PODBESKIDZIE II S.A.
3.      MKS LĘDZINY
4.      MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI
5.      LKS WILKI WILCZA
6.      LKS GOCZAŁKOWICE
7.      LKS DRZEWIARZ JASIENICA
8.      LKS CZANIEC
9.      KS UNIA RACIBÓRZ
10.     KS SPÓJNIA LANDEK
11.     KS KUŹNIA USTROŃ
12.     KS DECOR BEŁK
13.     KS CONCORDIA KNURÓW
14.     KP BESKID SKOCZÓW
15.     GKS RADZIECHOWY – WIEPRZ
16.     GKS DĄB GASZOWICE
17.     BYTOMSKI SPORT SP. Z O.O.
Autor: Katarzyna Nylec
Zdjęcia: arc. UM Bytom/Hubert Klimek

Nasz serwis używa informacji zapisanych za pomocą cookies w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników.
W przeglądarce internetowej możesz zmienić ustawienia dotyczące cookies. Dowiedz się więcej na stronie polityka prywatności.